BEZMIECHOWA: Politechnika Rzeszowska chce stworzyć Centrum Sportów Zimowych


BEZMIECHOWA, RZESZÓW / PODKARPACIE. Politechnika Rzeszowska chce wybudować stację narciarską w Bezmiechowej. Zdaniem Władysława Ortyla miejsce to byłoby wówczas wykorzystywane przez cały rok, a samorządowi zależy na rozwoju aktywnej turystyki w regionie.

19 grudnia br. w Sali Senatu Politechniki Rzeszowskiej odbyło się spotkanie rektora Tadeusza Markowskiego z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem.

4ABoNM1MNe09mBEQgWE4AUgZfRHx4QFlbXw,img_0561_fot_marian_misiakiewicz

W trakcie rozmów, w których uczestniczyli również samorządowcy oraz kadra kierownicza uczelni, został omówiony projekt rozwoju Ośrodka Bezmiechowa-Paszowa, gdzie w przyszłości ma powstać centrum sportów zimowych. Dyskusja dotyczyła również komercyjnego wykorzystania tzw. stoku północnego, który ma rozwinąć bazę turystyczną województwa podkarpackiego.

Bezmiechowa jeszcze przed wojną zasłynęła ze szkoły pilotów szybowcowych. Zdecydowało doskonałe położenie i korzystne wiatry. Obecnie szkolą się tu nie tylko studenci Politechniki Rzeszowskiej, ale też miłośnicy latania na lotniach i motolotniach.

Trasa narciarska w Bezmiechowej liczyłaby około 3 kilometrów i byłaby jedną z najdłuższych w Polsce. Politechnika Rzeszowska chce wybudować tam hotel i całą niezbędną infrastrukturę. Wcześniej stok, na którym miałaby powstać inwestycja trzeba wylesić.

h

Źrodło: PR 


Komentarzy: 3 do “BEZMIECHOWA: Politechnika Rzeszowska chce stworzyć Centrum Sportów Zimowych”

 1. Brawo pisze:

  Tam pójdzie wielka kasa:) Ciekawe czy Arłamów w to wpiszą ?

  1
  1
 2. Anonim pisze:

  Jest to bardzo dobry pomysł. Sama mieszkam niedaleko Bezmiechowy i uważam że panują tam idealne warunki na zrobienie stoku narciarskiego. Jak projekt doszedłby do celu to chętniebym jeździła na ten stok.

  2
  1
 3. ziomeczek pisze:

  Jak to będzie stok po stronie północnej to baja a jak po południowej to szkoda zachodu

  0
  1