BIESZCZADY: Niedźwiedź zaatakował mężczyznę. Ranny trafił do sanockiego szpitala


BIESZCZADY / PODKARPACIE. W lesie, w miejscowości Jałowe niedźwiedź zaatakował człowieka. 53-letni mężczyzna z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj około godz. 9, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych został poinformowany o ataku niedźwiedzia w lesie w miejscowości Jałowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mieszkaniec naszego powiatu wybrał się ze swoim szwagrem do lasu. Mężczyźni mieli zbierać narzędzia pozostawione po wycince drzew. Rozdzielili się. 53-latek nie zauważył, że przeszedł blisko gawry.

Nagle zobaczył biegnącego w jego stronę niedźwiedzia. Zwierzę zaatakowało. Niedźwiedzia odstraszyły prawdopodobnie głośne krzyki mężczyzny. Poraniony zdołał jeszcze dojść do szwagra. Szybko wrócili do samochodu i pojechali do domu, skąd wezwali pogotowie.

53-latek z urazami rąk i nóg został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Sanoku. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

zdjęcie poglądowe

zdjęcie poglądowe

KPP Ustrzyki Dolne


Komentarzy: 2 do “BIESZCZADY: Niedźwiedź zaatakował mężczyznę. Ranny trafił do sanockiego szpitala”

 1. rac pisze:

  strach do was jechać na wczasy

  1
  1
 2. Lasolub pisze:

  Po pierwsze niedzwiedzie nie atakuja ludzi bez powodu. Musial czuc sie czyms zagrozony. Pamietajmy las to ich dom, naturalne srodowisko. A ludzie zbyt ingeruja w zycie lasu. Za duzo wycinek drzew, za duzo polowan. Zwierzeta koniec koncow reaguja w ten a nie w inny sposob. A turysta radze trzymać się szlakow a nie wlazic w las ktorego sie nie zna zamiast strzepic jezor jak tu u nas strasznie.

  1
  0