REKLAMA

BIESZCZADY: Powalone drzewa i zablokowane drogi. Strażacy walczą ze skutkami silnych wiatrów (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. Strażacy w ostatnich dniach mieli sporo pracy w związku z usuwaniem skutków silnych wiatrów takich jak powalone drzewa, które blokowały przejazd. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baligrodzie mieli ”ręce pełne roboty”.

image005_18

Wczoraj (20 grudnia) o godzinie 5:03 zostali zadysponowani do miejscowości Bystre. Kilka chwil później wpłynęło kolejne zgłoszenie.

– Zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej w miejscowości Bystre. W związku z silnym wiatrem na kolejne zdarzenie nie trzeba było długo czekać, bo o 05:32 wyjechaliśmy tym razem do miejscowości Zahoczewie, by usunąć z drogi wojewódzkiej kolejne drzewo przewrócone przez wiatr — relacjonują strażacy.

Po porannych wezwaniach wieczorem, o godzinie 22:08 druhowie zostali znów zadysponowani do miejscowości Bystre, by usunąć drzewo, które blokowało przejazd.

Wiatr nie ustaje i mamy kolejne zgłoszenie. W miejscowości Bystre na drogę wojewódzką spadło drzewo blokując przejazd w obie strony na trasie Baligród – Cisna. Po przybyciu na miejsce zabezpieczyliśmy teren i przystąpiliśmy do usuwania wiatrołomu. Drzewo było dużych rozmiarów, ale na szczęście uszkodziło tylko barierę energochłonną. Przy takiej pogodzie uważajmy na siebie, bo o tragedię nietrudno — apelują strażacy OSP Baligród.

Dziś (21 grudnia) rano również wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie.

 

źródło: OSP Baligród / fb

foto: OSP Baligród / fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

21-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: