REKLAMA

BIESZCZADY: Wojskowe samoloty nocą nad Ustrzykami? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Jak informuje urząd gminy Ustrzyki Dolne, stolica Bieszczad została wytypowana jako jeden z alternatywnych miejsc przenikania ćwiczących pododdziałów Sił Zbrojnych. Mieszkańcy mogą spodziewać się licznych ,,atrakcji” jak np. skoki spadochronowe, nocne loty samolotów wojskowych i wiele innych.

Nasza gmina nie jest miejscem scenariuszowo przewidzianym do realizacji ćwiczeń, została jednak wytypowana jako jeden z alternatywnych (bieżąco dostosowywanych do zmieniającego się scenariusza przedsięwzięć) kierunków przenikania ćwiczących pododdziałów. Może więc dojść do sytuacji, w której mieszkańcy gminy zaobserwują obecność żołnierzy lub sprzętu wojskowego. Istnieje także prawdopodobieństwo przemieszczania się przez teren gminy pojedynczych pojazdów wojskowych, przelotów na niskich wysokościach środków latających (także w godzinach nocnych), skoków spadochronowych i innej aktywności wojskowej – informują władze gminy.

Termin zakończenia ćwiczeń przewidziano na 5 lipca. Akcja Sił Zbrojnych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz skuteczności działań.

Gerald_Oh

źródło: UM Ustrzyki Dolne
foto: flickr.com/Gerald_Oh

30-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: