REKLAMA

„Bursztynowy” mercedes zatrzymany na granicy (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. 34,5 kg bursztynu usiłowała nielegalnie przewieźć przez granicę 41-letnia obywatelka Ukrainy w podłodze i dachu busa. Przemyt udaremnili jej funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Medyce.

Na nieobrobione kamienie bursztynu warte niemal 35 tys. złotych natrafili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli wjeżdżającego do Polski busa marki mercedes. Pojazd trafił do budynku szczegółowej kontroli, podczas której okazało się że, w podłużnicach i w dachu ukryte są materiałowe woreczki z kamieniami bursztynu.

Kierująca pojazdem 41-letnia ob. Ukrainy wyjaśniła, że bursztyn nie jest jej własnością i miała jedynie przewieźć go przez granicę. Ważące 34,5 kg kamienie warte blisko 35 tys. złotych zostały zatrzymane do wszczętego przeciwko kobiecie postępowania.

Legalny przywóz tego towaru do Polski byłby możliwy po dokonaniu zgłoszenia celnego i uiszczeniu należności przywozowych w kwocie ok. 7 935 zł.

W ubiegłym roku funkcjonariusze oddziałów celnych na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 1,5 tony bursztynu.

Źródło: Służba Celno-Skarbowa

05-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: