REKLAMA

Jak tanio i krok po kroku urządzić mieszkanie, by nie zrujnować swojego budżetu?

Urządzenie mieszkania to nie lada wyzwanie, więc wymaga odpowiedniego przygotowania. To niemałe przedsięwzięcie, a szczególnie jeśli mieszkanie wymaga kapitalnego remontu. Sprawdzić 6 kroków sprawnego planowania remontu czy urządzania mieszkania.

1. Poznaj swój styl

To podstawowa czynność przed wzięciem się za urządzanie swojego mieszkania. Jeśli zaczniesz oglądać inspiracje w internecie, przekonasz się, że możliwości jest tysiące. Bez ustalenia własnego stylu, nie będziesz w stanie odpowiednio dobrać, kolorów, mebli czy dodatków, a efekt końcowy może okazać się niezadowalający. Wybierz kolory przewodnie w każdym z pomieszczeń i kieruj się nimi dobierając meble czy dodatki. Ustal także czy preferujesz przytulne czy surowe i chłodne wnętrza oraz czy czujesz się dobrze w minimalistycznie urządzonych mieszkaniach. Wolisz proste meble czy raczej bardziej wymyślne? Poszukaj inspiracji i porad w internecie i znajdź swój styl!

2. Stwórz budżet

Jeśli poznałeś już swój styl, stwórz budżet.  Ustal kwotę, którą możesz poświęcić na urządzanie mieszkania każdego miesiąca. Remont kapitalny czy urządzanie od podstaw najlepiej rozplanować na dłuższy okres niż miesiąc, aby poradzić sobie z jego finansowaniem. Zastanów się dobrze, ile czasu chcesz na to poświęcić. Jeśli nie masz wystarczającego budżetu stwórz plan oszczędzania i rozważ pożyczkę na dowód przez internet.

Rozplanowanie finansów i czasu na urządzanie mieszkania to kluczowy punkt, bez którego będziesz porywać się jak z motyką na słońce.

lesko24 mieszkanie

3.  Nie od razu Rzym zbudowano

Pamiętaj, że urządzanie mieszkania to spore przedsięwzięcie. To oczywiście zależy od tego czy jest to kapitalny remont, odświeżenie czy przeprowadzka do nowego pustego mieszkania i przygotowanie go to bycia twoim przytulnym gniazdkiem. W każdym przypadku pamiętaj, nie od razu Rzym zbudowano. Poszereguj wydatki względem tego, jak pilne są one do wykonania. Na pewno obejdziesz się bez szafki na drobiazgi, ale bez łóżka już będzie ciężej. Jeśli przedmiot, bez którego możesz się obecnie obejść, przekracza twój budżet, nie panikuj. Poczekaj spokojnie, może za jakiś czas będzie na wyprzedaży?

4. Spisuj wydatki

Drobiazg z Pepco, poduszki z Jyska czy ramki z Ikei, wydają się nieznaczącymi wydatkami, ale czy na pewno? Takie drobiazgi składają się na całość budżetu i uwierz mi, że ich łączna kwota może cię zaskoczyć. Każdy zakupioną rzecz dodawaj do swojego budżetu i analizuj zarazem czy przez ten wydatek będziesz musiał ciąć koszty czegoś innego. Do uchroni cię przed zrujnowaniem twojego budżetu.

5. Kupuj z drugiej ręki

OLX, allegro czy grupy na Facebooku czy komis. Obecnie w internecie jest mnóstwo możliwości, aby kupić używane rzeczy, które często nie mają śladu użytkowania. Faktem jest, że niektóre przedmioty czy meble jak na przykład dobry materac do łóżka warto kupić nowe, ale większość można spokojnie nabyć z drugiej ręki  To ogromna oszczędność, ponadto możesz znaleźć perełki, które są już niedostępne w sklepach. Często używane meble będą w cenie tych najtańszych, ale ich jakość będzie znacznie większa.

6. Poszukaj starych mebli u rodziców czy u dziadków

Stare meble mają swoją historię, a meble w domu dziadków czy rodziców wiążą się także z twoimi wspomnieniami. Poszperaj w domu rodziców czy dziadków i porozmawiaj czy nie mają zbędnych mebli czy akcesoriów. Pooglądaj tutoriale i dodaj im nową duszę. Taki mebel na pewno stworzy świetną atmosferę do twojego domu.

7. Recykling (plastiku czy szkła, drewna)

Codziennie używamy tony opakowań czy butelek, które nie muszą lądować w koszu, a wręcz przeciwnie! Mogą one służyć do organizowania czy nawet ozdabiania twojego domu, przekształcaj je wykorzystuj. W internecie jest wiele inspiracji, jak to robić. Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest stworzyć “coś” z niczego! Przekonasz się też, ile frajdy będzie z tworzenia, a do tego zaoszczędzisz i  pomożesz naturze, trzy korzyści w jednym!

Artykuł sponsorowany

21-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: