REKLAMA

Jechał 115 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W miniony weekend policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość” i „Motocykl”. Ich celem było minimalizowanie zagrożeń na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień.

Działania pod nazwą „Prędkość”, to cykliczne akcje, mające na celu wyeliminowania zjawiska przekraczania przez kierowców dopuszczalnej prędkości. Podczas działań dziewięciu kierowców straciło swoje prawo jazdy. Rekordzistą okazał się kierujący fordem, mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który w Wojtkowej jechał z prędkością 115 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Przypominamy kierowcom, że gdy przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu i punktów karnych ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na 3 miesiące.

W celu ograniczenia wykroczeń popełnianych przez motocyklistów, a tym samym w celu poprawy bezpieczeństwa ich samych jak i innych użytkowników drogi, policjanci prowadzili wczoraj działania „Motocykl”. W czasie działań zatrzymali prawo jazdy motocykliście. W trakcie czynności badanie stanu trzeźwości wykazało, że kieruje on w stanie po użyciu alkoholu.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

25-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: