REKLAMA

Już po raz drugi rusza policyjna akcja antyalkoholowa

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W tym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku po raz kolejny prowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol-ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji kontrolowane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Problemy alkoholowe są wciąż powszechnym zjawiskiem w naszym społeczeństwie. Alkohol niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, źródłem patologii społecznych i przestępczości. Stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi, dlatego ważne jest ograniczanie jego dostępności.

Już po raz drugi w tym roku funkcjonariusze Policji wspólnie z przedstawicielami gmin powiatu leskiego prowadzą kontrole w ramach akcji „Alkohol-ograniczona dostępność”. Kontrolowane są placówki handlowe, lokale gastronomiczne i rozrywkowe w zakresie przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

źródło: KPP Lesko

09-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym: