REKLAMA

„Kaskadowy pomiar prędkości” – podsumowanie działań na Podkarpaciu

W poniedziałek we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone były policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Uczestniczący w akcji podkarpaccy policjanci ujawnili ponad 600 przypadków przekroczeń prędkości.

Działania rozpoczęły się o godz. 6 i trwały do godz. 22. Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrole prowadzone były na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. Brały w nich udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

W ramach działań na drogach Podkarpacia, w 246 statycznych punktach pomiaru prędkości policjanci skontrolowali 1510 pojazdów i ujawnili 633 przypadki przekroczeń prędkości.

Tylko wczoraj podkarpaccy policjanci zatrzymali też prawa jazdy 12 kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” miały charakter międzynarodowy. Brali w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

303-157837

KWP

18-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: