REKLAMA

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG awansował (ZDJĘCIA) (VIDEO)

|

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG awansował (ZDJĘCIA) (VIDEO)

11 listopada br. w Belwederze Prezydent Polski Andrzej Duda na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji awansował na stopień generała brygady Straży Granicznej płk. SG Andrzeja Popko, Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Prezydent Polski Andrzej Duda w trakcie uroczystości w Belwederze wręczył nominacje generalskie łącznie czterem oficerom Straży Granicznej.

MM

Generał brygady SG Andrzej Popko z mundurem Straży Granicznej związany jest od 1992 roku. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Po ukończeniu Szkoły Chorążych Straży Granicznej w Kętrzynie podjął służbę w Nadbużańskim Oddziale SG. Ścieżkę kariery rozpoczął, jako kontroler w przejściu granicznym w Terespolu, obejmując następnie m.in. stanowisko Komendanta Placówek w Terespolu oraz Dorohusku. W latach 2008-2016 był Naczelnikiem Wydziału Granicznego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a w roku 2014 przejął obowiązki Zastępcy Komendanta Oddziału. Od maja 2018 roku pełnił obowiązki Dyrektora Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej. W maju bieżącego roku został powołany na stanowisko Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Gen. bryg. SG Andrzej Popko był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej.

SA

 BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

dr LESZEK SYKULSKI: POLICENTRYZACJA świata, Nowy Ład GLOBALNY! Neomarksizm KULTUROWY!

tvPolska

15-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: