REKLAMA

Korytarz Oddziału Dziecięcego szpitala w Lesku stał się bardziej przyjazny dla małych pacjentów (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Maciej Kot – artysta, plastyk który sprawia, że dziecięce szpitale stają się bardziej kolorowe i przyjazne dzieciom, zawitał do Leska, gdzie zmienił wizerunek Oddziału Dziecięcego w bajkowy świat radości i uśmiechu.

To właśnie Maciej Kot znany jest z tego, że pokoje i korytarze oddziałów dziecięcych stają się kolorowe, wesołe i przyjazne co zawsze wnosi odrobinę radości w życie chorych dzieci.

Artysta ma jeden cel – chce zmienić szpitalne pomieszczenia w krainy, w której dzieci częściej się uśmiechają. Dla tych najważniejszych pacjentów – tych najmłodszych. Stara się do każdego szpitala podchodzić indywidualnie.

gg

Starałem się, aby oddział wyglądał prześlicznie, chciałem aby patrzenie na moje rysunki zmniejszało stres rodziców i dzieci. Pomyślałem, że przebywanie w sadzie, pozwoli zapomnieć o tym, że to szpital. I taki jest motyw przewodni. Jest więc bujna, soczysta zieleń i jabłka, a na dole błękit kojarzący się z jeziorami i postać Kubusia wraz z jego przyjaciółmi, dobrze znana najmłodszym – mówi.

Zastosowano profesjonalna terapię barw, w której twórca się specjalizuje, a efekty stanowią integralną całość zrealizowanego projektu.

Oddział Pediatrii wizerunek swój zmienił w ramach projektu „Kubusiowe szpitale” realizowanego właśnie przez plastyka Macieja Kota.

Do swoich prac wykorzystuję materiał hypoalergiczny, bezzapachowy i co najważniejsze kolorowy, który dzieciom się bardzo podoba – dodaje Maciej Kot.

Projekt ubarwiania oddziałów dziecięcych Maciej Kot rozpoczął w 2000 roku, Rok 2017 to już 17 lat jak artysta Maciej Kot podarował uśmiech już wielu małym pacjentom szpitali w całej Polsce, a wymalował ich już blisko 200!

[Nie odnaleziono galerii]

 

Zdjęcia: Katarzyna Kot

13-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: