REKLAMA

,,Król przestworzy” najpiękniejszy. Leśne fotografie Bieszczadów (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 21 stycznia 2016 roku odbyło się posiedzenie jury konkursu fotograficznego „LEŚNE FOTOGRAFIE 2015” organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym i Telewizją Polską Oddział w Rzeszowie.

Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba zdjęć – 683 nadesłane przez 255 autorów. Główną nagrodę jury przyznało Radosławowi Kaźmierczakowi z Sanoka za zdjęcie pt. „Król przestworzy”.
Nagrodę II otrzymał Bogdan Chmielowski z Rymanowa za zdjęcie pt. „Jesienna gra kolorów”, a trzecią Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej za zdjęcie pt. „Zmrocznik pazik”.
Wyróżnienia równorzędne otrzymali:
1. Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej za zdjęcie pt. „Wymarzone M w wiekowym dębie”.
2. Paweł Smolik z Jaworzna za zdjęcie pt. „Ciekawość”.
3. Wiesław Plata ze Śnietnicy za zdjęcie pt. Serce ty moje…”.
4. Andrzej Pasieka z Rudy Śląskiej za zestaw 3 zdjęć.
5. Adam Kot z Mszany za zdjęcie pt. „Gdzie tu!”.
6. Paweł Wrona z Wierzchosławic za zdjęcie pt. „Kruczoczarny”.

Tradycyjnymi wyróżnieniami specjalnymi uhonorowani zostali:
1. Emilia Hytroś ze Staniątek za zdjęcie pt. „Życiodajne pnącze?”– wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”.
2. Maciej Rajs z Krosna za zdjęcie pt. „Na skraju lasu”– wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów.
3. Michał Kut ze Strzyżowa za zdjęcie pt. „Dwugłowy… bażant” – wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
4. Kazimierz Król ze Zdroiska za zestaw 3 zdjęć pt. „Jesienna zrywka” – wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie.
5. Marcin Bawiec z Jodłowej za zdjęcie pt. „Tatrzańska kołderka” – wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie.
6. Krzysztof Koczera z Sanoka za zdjęcie pt. „Na skraju lasu” – wyróżnienie od Stowarzyszenia Pro Carpathia.
7. Gimnazjum Nr 2 z Sanoka oraz Społeczne Gimnazjum Nr 27 z Warszawy za propagowanie fotografii przyrodniczej wśród młodzieży.

Jury pracowało w składzie: Łukasz Grudysz – artysta fotografik, filmowiec, Andrzej Józefczyk – fotoreporter Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”, Jacek Szarek – Dyrektor Oddziału TVP w Rzeszowie, dziennikarz, fotografik (przewodniczący jury) i Wacław Turek – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, poeta, fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się we wtorek 9 lutego w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41 o godz. 17.00.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
źródło: RDLP

22-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: