Leska policja czeka na nową komendę. Prace ruszą już za rok?


LESKO24.PL / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Leska czekają na nowy budynek komendy. Obecna to prawdziwy relikt PRL. Projekt jest już gotowy, pozostaje pytanie czy prace ruszą w 2017 roku? Wszystko zależy od decyzji na najwyższych szczeblach.

Wiemy, gdzie będzie zlokalizowany nowy budynek. Starostwo nieodpłatnie przekazało na ten cel działkę przy ulicy Przemysłowej w Lesku. Dzisiaj wiadomo, że budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Komenda Powiatowa Policji w Lesku jest jedną z najstarszych na Podkarpaciu. Budynek powstał w latach 30. ubiegłego wieku, natomiast ostatni, duży remont przeprowadzono w latach 80. Niestety nie da się tego ukryć. Wąskie poczekalnie, ciasna szatnia i niewystarczające pokoje przesłuchań.

Clipboard02

Nasi przełożeni doskonale wiedzą jak wygląda komenda w Lesku. Jednak musimy czekać. Takich nowych budynków w skali kraju powstaje więcej – mówi podkomisarz Jacek Pączek, komendant policji w Lesku.

Wstępne kroki już poczyniono. Projekt na komendę już mamy. Czy jest to wersja ostateczna czy będzie jeszcze modernizowana, trudno powiedzieć – dodaje. – Wszystko będzie zależało od potrzeb – uzupełnia.

Budowa nowej komendy to także nie lada wydarzenie dla samorządowców. Działka pod budowę czeka już jest gotowa.

W minionym roku do projektu wprowadzano stosowne korekty. Za nami już także rozmowy na różnych szczeblach. Mamy nadzieje, że inwestycja ruszy w przyszłym roku – uzupełnia Andrzej Olesiuk, starosta leski.

W nowoczesnym gmachu znajdzie się miejsce na zespół szatni, pomieszczenia przesłuchań i zatrzymań, magazyny, archiwa, a nawet strzelnicę. Koszt budowy oszacowano na około 18 milionów złotych.

Clipboard01

 


Komentarzy: 2 do “Leska policja czeka na nową komendę. Prace ruszą już za rok?”

 1. czy strzelnica nie powinna powstać też w Sanoku pisze:

  Inna sprawa ze Leszka komenda już była raz budowana i jak się to skończyło?

  0
  0
 2. precyzja ponad wszystko pisze:

  Panie Bączek. Nie mówi się projekt na komendę lecz projekt komendy. I nie jest to wersja ostateczna, ponieważ w związku z założonymi oszczędnościami budżet przeznaczony na budowę na zostać okrojony o kilka milionów. Może czas uzupełnić wiedzę?

  1
  0