REKLAMA

SZPITAL LESKO: „Zrzutka” na środki ochrony dla ratowników i lekarzy!

LESKO / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Przestrzenie Wyobraźni działające przy Gminie Lesko we współpracy z leską młodzieżą w odpowiedzi na apel Powiatowego Szpitala w Lesku zgłaszającego zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej dla personelu organizuje społeczną zbiórkę funduszy na ten cel.

W chwili obecnej w szczególności brakuje środków ochrony indywidualnej, tj.:

 • Gogle/przyłbice,
 • Maski FFP3,
 • Maseczki chirurgiczne,
 • Fartuchy/kombinezony,
 • Ochraniacze do obuwia wysokie,
 • Rękawice,
 • Ochraniacze małe,
 • Zestawy narzędzi chirurgicznych (dodatkowe)

Niestety, ceny artykułów środków ochrony w ostatnim czasie drastycznie wzrosły. Dla przykładu maseczka, która przed wybuchem pandemii kosztowała 0,2 zł – teraz to koszt 5 zł. Za partię płynu do dezynfekcji szpital płaci w chwili obecnej 9 tys.

Zadbajmy razem o ludzi, którzy jako personel szpitala na co dzień narażają swoje zdrowie i życie służąc nam w tej trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że obliczu walki z koronawirusem personel medyczny potrzebuje zwiększonej ilości środków ochrony indywidualnej, a biorąc pod uwagę obecne ceny jest to ogromne obciążenie finansowe dla szpitala.

Zachęcamy nie tylko mieszkańców Gminy Lesko, ale i całych Bieszczadów do włączenia się w naszą akcję. Pomóżmy tym, którzy nieustannie pomagają nam!

Przejdź do zrzutki – kliknij.

sp_zoz_lesko

25-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Komentarze wyróznione:
(zarejestrowanych czytelników)

Beata Skowrońska2020-03-25 17:07:06
0 0
Miliony na TVP.... Zrzutka na odzież ochronną... To jest chore co robi nasz rząd....
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Xyz2020-03-25 00:30:16
0 0
Ale jak to ? Brakuje maseczek i reszty sprzętu? Niemożliwe ! W TVP słyszałem osobiście że nigdzie w Polsce nie brakuje ! W Nowym Targu została dyscyplinarnie zwolniona pielęgniarka bo na swoim profilu na Facebooku napisała że nie ma maseczek a wy tu tak oficjalnie o tym piszecie ? To może ten Wasz Kuchcinski który "wylatał" 200 milionów teraz kupi z 20 szt maseczek i przywiezie ? Rydzyk zgarnął tylko w tamtym roku ponad 200 milionów to może też podeślę z 10 szt ? Matecznik PISowski narzeka, no świat się kończy.
Jarek2020-03-25 22:07:36
0 0
Luudzie... czas tracicie. Zanim wy w tej marnej zrzucie coś uzbieracie to miną tygodnie. Piszcie na oficjalnej zbiórce fundacji SiePomaga.pl - tam jest już prawie 17mln zebrane na takie cele właśnie, by doposażyć szpitale w potrzebie. Ten region jest mentalnie nadal daleko w czarnej dupie...
Inline
Inline