REKLAMA
ZS2 CEE Zamek Lesko ZSL
REKLAMA

Lewe faktury. KAS odzyskała ponad pół miliona

REGION / PODKARPACIE. Na stratę ponad pół miliona złotych naraził budżet państwa jeden z podkarpackich podatników, prowadzący działalność gospodarczą w branży nieruchomości. Pracownicy KAS wykryli m.in. ewidencjonowanie fikcyjnych faktur zakupu oraz niewykazanie do opodatkowania rzeczywistych przychodów z najmu lokali.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej jednego z urzędów skarbowych w woj. podkarpackim przeprowadzili czynności kontrolno-sprawdzające u jednego z podkarpackich podatników, prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie wynajmu nieruchomości.

W wyniku podjętych działań ujawniono szereg nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych podatnika z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług.

Pracownicy KAS wykryli m.in. ewidencjonowanie fikcyjnych faktur zakupu oraz niewykazanie do opodatkowania rzeczywistych przychodów z najmu lokali.

Kontrolowany podmiot zgodził się z ustaleniami organu podatkowego. Firma dokonała korekty złożonych wcześniej deklaracji podatkowych. Z ustalonych uszczupleń podatkowych na ponad 534 tys. złotych, podmiot dokonał już wpłaty ponad 421 tys. złotych. Płatność pozostałej zaległości została rozłożona na raty.

?[/caption]  

źródło: KAS

08-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Inline
Inline