REKLAMA

Materac nawierzchniowy – niezastąpione rozwiązanie dla osób śpiących na źle dobranym materacu

Materac nawierzchniowy – niezastąpione rozwiązanie dla osób śpiących na źle dobranym materacu

Dlaczego warto postawić na materac nawierzchniowy? Dowiedz się, jak uratować swój sen!

Zadbaj o swój kręgosłup i śpij na wygodnym materacu

Sen to kluczowy proces dla naszego organizmu – zależy od niego szereg innych kwestii. Współcześnie niezwykle ważną wartością jest dla nas produktywność; cenimy sobie własne zdrowie, dbamy o siebie i dążymy do tego, by czuć się jak najlepiej. To właśnie sen jest aspektem naszego życia, który stoi nieco ponad tym wszystkim. Jeśli nam go brakuje, możemy mieć ogromne problemy z zachowaniem balansu w innych dziedzinach funkcjonowania. Choć wciąż nie poznaliśmy wszystkich jego tajemnic, jedno jest pewne: zdrowy sen to klucz do dobrego samopoczucia.

Za co odpowiada sen? To między innymi regeneracja mięśni, wsparcie dla układu krwionośnego i utrzymanie odpowiedniej pracy hormonów, ale na tym się nie kończy. Warto podkreślić, że istnieje kluczowe powiązanie pomiędzy tym wszystkim a naszą psychiką. Kiedy śpimy w sposób odpowiedni, skuteczny i wygodny (to także bardzo ważne!), czujemy się lepiej i zdrowiej – jesteśmy skłonni do produktywnych działań, korzystnych zmian, odważnych decyzji i rozwijania się.

Odkryj nawierzchniowe materace Hilding – najwyższy standard jakości

Znając już rolę snu w naszym życiu, możemy zastanowić się nad związkiem materaca z jakością naszego nocnego wypoczynku. Dosłownie i w przenośni stanowi on podłoże, która ma nam zapewniać odpowiednią stabilność w trakcie snu. Dobrze dobrany materac ma dodatkowo kilka innych funkcji, jednak teraz skupimy się na komforcie. Warto mieć na uwadze, że jeśli materac nie pozwala nam na zajęcie wygodnej pozycji, możemy zmagać się ze znaczącym pogorszeniem się standardu snu.

Co zrobić z niewygodnym materacem?

Starsze materace do łóżka czy na przykład kanapy mogą mieć problemy z odkształcaniem się. Możemy mieć do czynienia także z sytuacją, w której nabyliśmy materac jakiś czas temu, a teraz budowa naszego ciała ma zupełnie inne wymagania. W takiej sytuacji możemy albo dokonać kosztownej wymiany dotychczasowego podłoża, albo zdecydować się na opcję tańszą i równie wygodną.

Warto zwrócić uwagę na materace nawierzchniowe. Ich funkcja może być różna, jednak przede wszystkim pozwalają dopasować podłoże, na którym śpimy, do naszych potrzeb, tym samym zapewniając lepszą stabilność. Materace nawierzchniowe mogą zmiękczać podłoże albo wręcz odwrotnie – dodawać mu twardości. Co więcej, chronią podłoże, na które je nałożymy. Jeżeli jest to na przykład starszy mebel, otrzymujemy nie tylko wyśmienity komfort i znaczny wzrost dla higieny snu, ale także szansę na przedłużenie życia zabytkowego przedmiotu. Omówmy korzyści płynące z tego rozwiązania na praktycznym przykładzie.

Odkryj nawierzchniowe materace Hilding – najwyższy standard jakości

W ofercie znanej marki Hilding znajduje się wiele ciekawych modeli materacy nawierzchniowych. Szwedzka firma ma prosty cel – dostarczyć skuteczny, wygodny i higieniczny sen jak największej liczbie osób. Na liście tej znalazły się więc także te osoby, które poszukują materaca nawierzchniowego, który pozwoli im niskim kosztem spać lepiej.

Dobrym wyborem może być Hilding Select Top – to materac nawierzchniowy wykonany z wysokiej jakości pianek Visco i Flexifoam. Taka kompozycja zapewnia znakomite parametry względem poprawy komfortu i higieny snu. To świetna propozycja dla alergików, jednak niezależnie od stanu zdrowia taki wybór będzie szansą na ponowne wysypianie się – pianki w tym materacu zapewniają niezwykle wysoki komfort. W przypadku produktów firmy Hilding możemy liczyć także na znakomite właściwości względem ergonomii, świetne wsparcie dla mikroklimatu konstrukcji materaca, a także długotrwałe działanie – materace Hilding objęte są bardzo długimi czasami gwarancji.

Co więcej, flagowe modele Hilding są rekomendowane przez zespół www.zdrowykregoslup.pl – to kolejny powód, by je wybrać! W poszukiwaniu inspiracji i ciekawych rozwiązań zapraszamy również na serwis dla kobiet – www.veronique.pl.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: