REKLAMA

Nowe urządzenia turystyczne w lasach Beskidu Niskiego

Tuż przed tegorocznym sezonem turystycznym leśnicy z Nadleśnictwa Dukla przygotowują nową zabudowę znanego pola namiotowego przy rezerwacie „Przełom Jasiołki”. Zestaw urządzeń dla miejsca postoju pojazdów „Stasiana” ma charakter pilotażowy i wdrażany jest w ramach projektu rozwojowego „Wielki szlak leśny turystyki, wypoczynku, historii i edukacji”, realizowanego przez Lasy Państwowe.

Zbudowano już dwie altany mieszczące do ośmiu osób, ławostoły, stojak na rowery, stół dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ławki, bramę do lasu, kosze na śmieci. Całość otoczona jest 43-modułowym ogrodzeniem.

– Już od kilku dni obserwujemy wzmożony ruch na parkingu, zatrzymują się głównie osoby zmierzające w Bieszczady trasą karpacką, ale pojawiają się już stali bywalcy tego pola, ściągający tu na weekendy z całej Polski – mówi Zbigniew Żywiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla. – Urządzenia są w trakcie testowania, stąd jesteśmy zainteresowani odzewem ze strony turystów i chętnie wysłuchamy uwag, by wykorzystać je w kolejnych realizacjach.

Zakończenie prac i oddanie do użytku przewidywane jest na koniec kwietnia. MPP Stasiana to doskonały punkt wyjściowy na szczyt Piotrusia (728 m. n.p.m.) i na ścieżkę przyrodniczą „W przełomie Jasiołki”. Dostępność obiektu poprawi prowadzony właśnie remont nawierzchni drogi z Tylawy do Jaślisk.

Nadleśnictwo planuje również wyposażenie w urządzenia tego typu parkingu w lesie Dębina w Krościenku Wyżnym.

Wkrótce też turyści rowerowi będą mogli skorzystać z nowych tras na terenie Nadleśnictwa Rymanów realizowanych w ramach współpracy polsko-słowackiej.

article

RDLP Krosno

 

                                                                             Edward Marszałek

                                                                             rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

18-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: