REKLAMA

Pieszo przez zieloną granicę. Mężczyźni chcieli dostać się do Francji

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku oraz z Placówki SG w Wojtkowej zatrzymali w piątek trzech obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę.

Strażnicy graniczni z Wojtkowej i z Krościenka otrzymali wieczorem informację od funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej Ukrainy o śladach trzech osób, które prawdopodobnie kierują się w stronę granicy państwowej. W okolice ujawnienia śladów skierowano natychmiast patrole strażników granicznych, które w szybkim czasie zatrzymały trzech obywateli Ukrainy w wieku od 24 do 30 lat,.

Mężczyźni przyznali się, że właśnie nielegalnie przekroczyli zieloną granicę. Złożyli wyjaśnienia, z treści których wynika, że sami wszystko zorganizowali. W rejon granicy państwowej przyjechali publicznymi środkami transportu a następnie pieszo przeszli na stronę polską. Ukraińcy byli bardzo dobrze przygotowani na trudne warunki zimowe oraz na długą podróż. Posiadali GPS, latarki a także dokumenty tożsamości oraz środki finansowe. Jak wyjaśnili chcieli dotrzeć do Francji w celu podjęcia pracy zarobkowej. We Francji mieszka żona jednego z mężczyzn a on sam już wcześniej tam pracował. Obywatele Ukrainy byli w dobrym stanie zdrowia i nie wymagali opieki lekarskiej.

Strażnicy graniczni z Krościenka przedstawili zatrzymanym zarzut popełnienia przestępstwa: przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski wbrew przepisom prawa. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Mężczyźni zostali przekazani w ramach umowy o readmisji stronie ukraińskiej.

do francji

źródło: BiOSG

25-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: