REKLAMA

REGION: Pijany 22-letni kierowca sprawcą wypadku. Ucierpiały trzy osoby (ZDJĘCIA)

22-letni kierujący fordem wjechał w zaparkowanego na poboczu seata. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby. Obrażenia dwóch z nich okazały się poważne. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał zarzuty.

Do wypadku doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Kopernika w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący fordem mondeo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojącego na poboczu seata.

W wypadku ucierpiały trzy osoby. Poważne obrażenia odniosła 24-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna, którzy w chwili zdarzenia znajdowali się obok seata. Ofiar mogło być więcej, gdyż przy zaparkowanym samochodzie stał jeszcze jeden mężczyzna. Tylko dzięki instynktownej reakcji, zdążył odskoczyć i w ten sposób uniknąć niebezpieczeństwa.

Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami trafiła również 17-letnia pasażerka mondeo. Za kierownicą forda siedział 22-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 22-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Teraz o jego przyszłości zadecyduje sąd.

Źródło: KWP


18-03-2018