REKLAMA

Pobijali życiowe rekordy. 1. Południowo Podkarpacka Liga Pływacka (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W niedzielę 22 listopada rozpoczęła się rywalizacja w Południowo Podkarpackiej Lidze Pływackiej. Jest to nowy pomysł na popularyzację sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży południowego Podkarpacia.

Do pomysłu przystąpiły takie miasta jak Strzyżów, Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne i Brzozów. Według kalendarza zawartego w regulaminie ligi pierwszym ośrodkiem który gościł pływaków był basen Aquarius Lesko.

I tak w niedzielny poranek odbyły się pierwsze zawody w ramach ligi pływackiej. Do Leska przyjechało łącznie 140 zawodniczek i zawodników, którzy startowali w czterech kategoriach płynąc stylem grzbietowym, stylem klasycznym i stylem dowolnym z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zostały również rozegrane wyścigi sztafetowe które wywołały chyba największe emocje wśród zawodników i kibiców ponieważ były to jednocześnie bezpośrednie zmagania poszczególnych miast biorących udział w lidze.

Również wszystkie wyścigi indywidualne dostarczyły wszystkim bardzo duże emocje, a w ferworze walki wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe.

Po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych wyścigów klasyfikacja trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

123456162
7
8katII

111

Zgodnie z regulaminem organizator prowadzi klasyfikację indywidualną na którą pracuje każdy zawodnik. Prowadzona jest również klasyfikacja drużynowa, i tak po pierwszych zawodach przedstawia się ona następująco:

I – UKS Delfinek 160 pkt,
II – MOSiR Brzozów 141 pkt
III – UKS Krzemień 60 pkt
IV – UKS Sanok 26 pkt
V – Aquarius Lesko 27 pkt

Kolejne zawody w ramach rozpoczętej w niedzielę ligi odbędą się w styczniu w Strzyżowie.

Patronem medialnym Południowo Podkarpackiej Ligi Pływackiej jest portal eSanok.pl

materiał nadesłany

24-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: