REKLAMA

POLAŃCZYK: Nadal obowiązuje zakaz spożywania wody. Jutro wyniki kolejnych badań

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Jutro w południe okaże się, czy woda z wodociągu w Polańczyku nadaje się do spożycia. 22 lutego b.r. Sanepid wydał komunikat o obecności bakterii Clostridium perfringens wywołującej zgorzel gazową. Od tego czasu bez bieżącej wody pozostają mieszkańcy Polańczyka, Berezki i Myczkowa. W sumie ponad 2 tysiące ludzi, w tym kuracjusze z Uzdrowiska Polańczyk.

Jak informuje Andrzej Rafalski, kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Polańczyku, wczoraj przeprowadzono gruntowną dezynfekcję wodociągu, ale na ostateczne wyniki badania wody trzeba poczekać do jutra. Niestety mieszkańcy, zarządzający ośrodkami wypoczynkowymi i sanatoriami oraz kuracjusze denerwują się brakiem wody.

Jesteśmy codziennie bombardowani telefonami. Musimy się gęsto tłumaczyć, ale co możemy robić to robimy. Staramy się łagodzić ten problem – podkreśla Rafalski.

Od środy w Polańczyku, Berezce i Myczkowie odbywa się dystrybucja wody. Rozdawane są 5 litrowe butelki z wodą. Oprócz tego beczkowozem woda jest dostarczana do wszystkich ośrodków i gospodarstw.

W Polańczyku jest najgorszy problem, bo są kuracjusze – przyznaje kierownik GZK. – Staramy się zabezpieczać ośrodki sanatoryjne na bieżąco, bo z tego żyjemy.

Jest nadzieja, że to ostatnie skażenie wody w gminie Solina, bo rusza modernizacja ujęcia i stacji uzdatniania wody.

Polanczyk_Witold_Swiech_980_021

24-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: