REKLAMA

Policjanci na koniach podczas targów w Lutowiskach (ZDJĘCIA)

LUTOWISKA / PODKARPACIE. W Lutowiskach odbyła się XVIII edycja Powojennych Targów Końskich. Impreza, nawiązująca do tradycji związanej z jarmarkami, jak zwykle zgromadziła setki turystów i mieszkańców gminy. Wzięli w niej również udział policjanci z Zespołu Policji Konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sobotę w Lutowiskach odbyły się XVIII Powojenne Targi Końskie. Impreza ta nawiązuje do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów organizowane są między innymi: parada koni oraz pokazy ścieżki huculskiej. Ponadto odbywają się całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego. W pokazach wzięli udział policjanci z Zespołu Policji Konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Konie służbowe na co dzień używane są do służby patrolowej i zabezpieczania imprez masowych na terenie Rzeszowa i jednostek terenowych. Taka forma służby sprawdza się szczególnie w jednostkach terenowych garnizonu podkarpackiego, gdzie policja konna patroluje między innymi tereny leśne.

po16

po17

 

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Inline
Inline