REKLAMA

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

LESKO / PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku informowali mieszkańców powiatu o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od chwili uruchomienia tego narzędzia do leskiej jednostki wpłynęło 181 zgłoszeń mieszkańców o zagrożeniach występujących w okolicy. Część z nich została potwierdzona, każde ze zgłoszeń funkcjonariusze weryfikują.

20 września ubiegłego roku uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z tego narzędzia korzystają także mieszkańcy powiatu leskiego, przesyłając informacje o zagrożeniach występujących w ich okolicy.

By przybliżyć je mieszkańcom samego Leska, a także mieszkańcom gmin, na terenie powiatu wiosną ponownie działać będą punkty informacyjne. Pierwszy został zorganizowany w miniony piątek obok Urzędu Miasta i Gminy w Lesku. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i rozdawali ulotki.

Policja przypomina:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronie www.policja.pl.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

303-125336

źródło: KPP Lesko

03-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: