REKLAMA

Pościg za pijanym kierowcą

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wetlinie wszczęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu osoby okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (23 marca) w miejscowości Dołżyca (pow. leski). Funkcjonariusze wytypowali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen na polskich numerach rejestracyjnych oraz wydali wyraźne znaki kierującemu do zatrzymania w wyznaczonym miejscu. W związku z brakiem reakcji na wydawane polecenia, patrol Straży Granicznej wszczął pościg za pojazdem, który po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się. Kierowca, 42-letni obywatel Polski próbował uciec z miejsca zatrzymania, co skutecznie zostało uniemożliwione przez funkcjonariuszy SG.

Patrol SG dokonujący kontroli drogowej / foto. arch. BiOSG

W trakcie rozmowy, funkcjonariusze nabrali podejrzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Zostało to potwierdzone podczas badania przeprowadzonego przez partol Policji (wynik badania – 1.17 mg/l w wydychanym powietrzu).

Osoba została zatrzymana, dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji z Leska.

BiOSG

26-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: