REKLAMA

POWIAT LESKI: Złodzieje przewodów z zapory przyłapani na gorącym uczynku

SOLINA / PODKARPACIE. Policjanci wspólnie z pracownikami firmy ochroniarskiej zabezpieczającymi teren elektrowni zatrzymali trzech sprawców kradzieży miedzianych przewodów z terenu zapory w Solinie. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Byli trzeźwi. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W niedzielę, około godz. 18 w Solinie na terenie zapory wodnej doszło do kradzieży. Na miejscu policjanci ustalili, że przedmiotem kradzieży były miedziane przewody należące do PGE ZEW Solina Myczkowce w Solinie. Kradzież zarejestrowały kamery monitoringu. Pracownicy ochrony zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się po ogrodzonym terenie chronionym i wynoszących jakieś przedmioty. Okazało się, że trzeci mężczyzna przebywał w samochodzie zaparkowanym na pobliskim parkingu.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu krośnieńskiego i jednego z powiatu chorzowskiego. Wszyscy byli trzeźwi. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

Komenda Powiatowa Policji w Lesku składa serdeczne podziękowania pracownikom firmy ochroniarskiej Elbest Security Sp. z o.o. za zaangażowanie i pomoc policji w zatrzymaniu sprawców przestępstwa.

 

KPP Lesko

23-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: