REKLAMA

Pożyczka na dowód – jak to działa?

Pożyczki na dowód cieszą się dużą popularnością ze względu na szeroką dostępność i brak formalności. Jeśli interesuje Cię tego rodzaju produkt, z lektury artykułu dowiesz się, na jakich warunkach się go udziela i co trzeba zrobić, żeby móc z niego skorzystać.

Pożyczka bez zaświadczeń (prawie) dla każdego

Jak sama nazwa wskazuje, do otrzymania pożyczki na dowód wystarczy dokument potwierdzający Twoją tożsamość, a także ukończenie minimalnego wieku wskazanego przez daną firmę. Nie potrzebujesz więc żadnych zaświadczeń, dokumentów ani oświadczeń, co bez wątpienia skraca czas wnioskowania o pieniądze i gwarantuje pożyczkobiorcy niebywałą wygodę. Nie trzeba tracić cennych godzin czy nawet dni na uzyskanie papierów i pism, które są niezbędne w przypadku pożyczek ratalnych i kredytów. Czy to jednak znaczy, że pożyczki na dowód są dla każdego? Niestety, tak kolorowo nie jest.

Choć pożyczki są łatwo dostępne, to nie udziela się im wszystkim bez wyjątku – skorzystać z nich nie mogą osoby ze złą historią kredytową, które widnieją w bazach dłużników. Każda firma pożyczkowa sprawdza bowiem klienta w takich rejestrach i jeśli okaże się, że kiedyś miał problemy ze spłatą zobowiązań finansowych, jego wniosek najprawdopodobniej zostanie odrzucony. Nie ma się zresztą czemu dziwić – również Ty zapewne nie chciałbyś pożyczać pieniędzy osobie niewiarygodnej, która w przyszłości uchylała się od obowiązku oddawania długów.

Zalety i wady pożyczki na dowód

Pożyczki na dowód są optymalnym rozwiązaniem dla osób bez regularnych i udokumentowanych dochodów, które wiedzą, że spłacą zaciągnięty dług, ale nie są w stanie potwierdzić swojej zdolności kredytowej. Również gdy bardzo spieszy Ci się z otrzymaniem pieniędzy i nie masz czasu na załatwianie formalności, szybkie chwilówki przez Internet na dowód okażą się dobrym wyborem. Duża dostępność oraz krótki czas oczekiwania na weryfikację wniosku i uruchomienie środków to najważniejsze zalety pożyczek bez zaświadczeń. A co z wadami? Na co trzeba zwracać uwagę, korzystając z tego rodzaju produktów?

Niewątpliwie najbardziej problematyczne są wysokie koszty. Nie ma co ukrywać – pożyczki na dowód należą do najdroższych na rynku. To cena, jaką się płaci za brak weryfikacji i wysokie ryzyko ponoszone przez firmy pożyczkowe, które rekompensują je sobie właśnie poprzez duże opłaty. Kolejna kwestia to poważne ograniczenia co do kwoty i terminu spłaty. Jeśli chodzi o kwotę, z reguły nie może ona przekraczać 2-3 tys. zł, a czas spłaty wynosi 1-2 miesiące. Pożyczki na dowód są więc stworzone przede wszystkim z myślą o osobach, które szukają natychmiastowego sposobu na sfinansowanie niewielkich wydatków i z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą skorzystać z kredytu gotówkowego lub tradycyjnej pożyczki ratalnej.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

30-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: