REKLAMA

Studenci z Wrocławia poznawali pracę policjantów w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Wczorajszego poranka lescy policjanci spotkali się z przebywającymi w Bieszczadach studentami Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia. Funkcjonariusze opowiadali o tym, jak wygląda ich służba i jakie problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pojawiają się w okresie wzmożonego, sezonowego ruchu turystycznego.
Kilka tygodni temu Katedra Marketingu i Zarządzania Gospodarką turystyczną Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia zwróciła się z prośbą do Komendanta Powiatowego Policji w Lesku o zorganizowanie spotkania ze studentami, mającymi przyjechać w Bieszczady na ćwiczenia terenowe. Jednym z tematów zajęć było zapewnienie bezpieczeństwa turystom na obszarze recepcji turystycznej.

Wczoraj lescy policjanci podczas przeprowadzonego „wykładu” opowiadali młodym ludziom, jak wygląda ich codzienna służba w Bieszczadach. Odpowiadali na liczne pytania, dotyczące zwłaszcza interwencji związanych z turystyką. Przedstawili również podczas krótkiej prezentacji swoje działania związane z prewencją kryminalną i szeroko rozumianą profilaktyką, prowadzoną zarówno wśród stałych mieszkańców regionu jak i tysięcy gości odwiedzających Bieszczady.

KPP Lesko

27-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: