REKLAMA

Studia w Sanoku – dlaczego warto?

SANOK / PODKARPACIE. Choć wykłady w sanockiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka rozpoczną się dopiero w październiku, to na uczelni już teraz panuje ruch.Część pojawiających się na korytarzach osób to studenci zaliczający poprawkowe egzaminy, ale sporo tu także osób dopiero zastanawiających się nad podjęciem studiów. Termin rekrutacji na większość kierunków upływa 23 września i do tego czasu trzeba się zdecydować.

orzel_st._obce_1

– Czy warto studiować w Sanoku? – odpowiada na nasze pytanie dr Magdalena Konieczny, prorektor ds. dydaktyki w PWSZ w Sanoku. – Oczywiście, że warto, nie mam żadnych wątpliwości. Mamy bardzo atrakcyjną ofertę bezpłatnych studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych oraz szkoleń i kursów, które umożliwiają zdobycie ciekawego zawodu i podniesienie swoich kwalifikacji. Znaczące jest to, że w ostatnich latach przybywa studentów starszych, którzy decydują się na studia nie bezpośrednio po maturze, ale po upływie kilku czy nawet kilkudziesięciu lat. I świetnie się na uczelni odnajdują! Dla nich stworzyliśmy program Studia 26+, czyli bezpłatne studia dopasowane do potrzeb osób pracujących zawodowo. Zajęcia dla nich odbywają się w godzinach popołudniowych, a w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość studiowania według indywidualnego programu studiów. I co ważne, ci studenci także mogą korzystać ze wszystkich profitów studiowania – otrzymywać wysokie stypendia czy korzystać z programu Erasmus+.

Dużym atutem PWSZ jest jego oferta edukacyjna, zaskakująco szeroka jak na niewielką uczelnię. – Wśród prowadzonych w naszej Uczelni kierunków studiów właściwie każdy znajdzie coś dla siebie – stwierdza Elżbieta Kruczek, kierownik Działu Toku Studiów w sanockiej uczelni. – Mamy kierunki medyczne, techniczne, przyrodniczo-gospodarcze, artystyczne i społeczne. Nasi absolwenci mogą podjąć pracę od razu, mogą też kontynuować studia na wszystkich uczelniach w kraju. A od tego roku już na dwóch kierunkach studiów – pielęgniarstwo i praca socjalna – kształcimy studentów na poziomie magisterskim!

IMG_0245

– Myślę, że czas studiów w Sanoku to nawet coś więcej niż nauka – zauważa Joanna Starościak, kierownik Biura Promocji i Współpracy w sanockiej Uczelni. – Przecież dla młodych ludzi to najpiękniejszy okres w życiu, czas wchodzenia w dorosłość, czas poznawania świata i ludzi, czas wszechstronnego rozwoju. O tym także myślimy. Nasi studenci działają w kołach zainteresowań, mogą korzystać ze świetnie wyposażonych sal sportowych (pełnowymiarowej hali, siłowni, fitness), uczestniczyć w koncertach, warsztatach, wyjazdach, które organizuje uczelnia. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie jednego czy dwóch semestrów za granicą, na wymianie w ramach programu Erasmus+ – dostają z Uczelni stypendium, studiują i uczą się języka, zwiedzają świat i poznają ludzi. To oferta dla każdego, korzystają z niej także i starsi studenci. Dla nich to z kolei odskocznia od codziennych obowiązków i szansa na ważne zmiany w życiu. Aż żal przegapić taką okazję!

Przypominamy, że rekrutacja w PWSZ w Sanoku trwa do 23 września, a z pełną ofertą studiów można zapoznać się w siedzibie uczelni przy ulicy Mickiewicza 21 (pokoje 107 i 108) lub na stronie internetowej www.pwsz-sanok.edu.pl/dzial-toku-studiow/dla-kandydatow

rekrutacja

materiały nadesłane

09-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: