ŚWIĘTO POLICJI W LESKU (ZDJĘCIA)


Dzisiaj przed południem w Lesku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Funkcjonariusze odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Obchody uroczystości rozpoczęły się rankiem złożeniem kwiatów pod pomnikiem poświęconym pamięci poległych funkcjonariuszy.
W obchodach Święta Policji, które zaczęły się o godz. 10, uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek oraz przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z leską Policją w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Na wstępie odczytano list od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka otrzymany w związku ze Świętem Policji.
Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lesku podkom. Jacek Pączek, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w swoim przemówieniu zwrócił się do funkcjonariuszy i pracowników, zwracając uwagę na zadania w służbie oraz odpowiedzialność i rzetelność niezbędną przy ich realizowaniu. Przełożony leskich policjantów skierował również słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji lokalnych za codzienną współpracę.
Kolejną częścią uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z rąk Zastępcy  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Pawła Filipka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Lesku podkom. Jacka Pączka, awanse na wyższe stopnie otrzymało 15 funkcjonariuszy.
Zaproszeni goście w swoich przemówieniach dziękowali policjantom za ich dotychczasową służbę oraz życzyli sukcesów w dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu leskiego.
źródło: Policja Podkarpacka

Jeden komentarz do “ŚWIĘTO POLICJI W LESKU (ZDJĘCIA)”

  1. stanisław pisze:

    Brak Prokuratora Rejonowego w Lesku, brak Prezesa Sądu Rejonowego w Lesku. Czyżby zła współpraca z organami, z którymi policja jest zobligowana współpracować? Za to dużo leśników (to pewnie z uwagi na zastępcę komendanta – leśniczego). Wstyd panie Tłusty Czwartek. Próbujesz naśladować poprzedników, ale marnie ci to wychodzi!

    9
    2