REKLAMA

Szybsza i sprawniejsza pomoc. Na Jeziorze Solińskim pojawiły się nowe łodzie patrolowe (ZDJĘCIA)

SOLINA / PODKARPACIE. Policjanci, którzy pilnują bezpieczeństwa na terenie Zalewu Solińskiego, dysponują nowo zakupioną nowoczesną łodzią patrolową. Kilka dni temu łódź została oficjalnie zwodowana i już służy policjantom. To druga tego typu policyjna łódź na tym zbiorniku zakupiona w bieżącym roku.

Komenda Powiatowa Policji w Lesku otrzymała nowe i dobrze wyposażone łodzie. Dzięki nim policjanci będą mogli szybko i sprawnie interweniować, gdy zagrożone będzie życie i zdrowie wypoczywających nad wodą. Należy zaznaczyć, że łodzie umożliwiają skuteczną walkę z przestępczością na wodzie i terenach przyległych.

Obie łodzie to Sportis 650K wyposażone w czterosuwowe silniki zaburtowe o mocy 200 KM. Posiadają ogrzewaną kabinę przeznaczoną dla 4 osób. Duże okna zapewniają bardzo dobrą widoczność z kabiny. Na łodziach zamontowano echosondę i pełne wyposażenie nawigacyjne do pływania w każdych warunkach pogodowych oraz sprzęt przeznaczony do udzielenia pierwszej pomocy.

Pierwsza łódź została zakupiona na początku tego roku ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Drugą lescy policjanci otrzymali końcem września. Łódź została zakupiona w ramach projektu: „Poprawa stanu bezpieczeństwa na terenie województwa podkarpackiego poprzez wyposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt…”. Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

źródło: KPP Lesko

05-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: