REKLAMA

Wydarzenia Kulturalne – ODWOŁANE DO KOŃCA ROKU!

LESKO. Wydarzenia kulturalne zaplanowane do końca roku kalendarzowego organizowane przez Bieszczadzki Dom Kultury zostają odwołane. Przyczyną jest brak zabezpieczonych środków na ich organizację, gdyż na ostatnią sesję Rady Miejskiej w Lesku nie stawiła się większość Radnych.

komunikat_1

-Z przykrością informujemy, iż 10 Jubileuszowa Senioriada w Lesku zostaje odwołana z przyczyn niezależnych od BDK,a mianowicie przez brak zabezpieczenia środków przez Radę Miejską w Lesku na dodatkowa dotację podmiotową.– poinformowano na stronie Urzedu Miasta i Gminy Lesko

Wzorem lat ubiegłych BDK wystąpił o dodatkową dotację podmiotową na organizację wydarzeń kulturalnych do końca bieżącego roku.  Mimo przychylenia się do tej prośby Urzędu Gminy, sesja Rady Miejskiej w dniu 4 listopada 2021 r. nie odbyła się. Na sesję nie stawiło się 12 z 15 Radnych.

Dzień wcześniej, podczas posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej, większość Radnych argumentowała za brakiem zasadności organizacji sylwestra miejskiego w Lesku.

-W związku z zaistniałą sytuacją niestety jesteśmy zmuszeni do odwołania również innych planowanych do końca roku wydarzeń jak: Mikołajki, Koncert Świąteczny podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz wspominanego wcześniej Sylwestra Miejskiego.– informuje BDK

Plan dotacji dla Bieszczadzkiego Domu Kultury z uwzględnieniem kosztów na powyższe wydarzenia byłby i tak niższy o 77.000,00 zł w porównaniu do dotacji chociażby na 2019 r.

Serwis informacyjny Urzędy Miasta i Gminy Lesko

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK: “Tarcza Antyinflacyjna” Konfederacji

tvPolska

 

18-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: