REKLAMA

Zabawnie, ale z głową! O bezpieczeństwie podczas ferii zimowcyh (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Już w najbliższy poniedziałek dzieci i młodzież powiatu bieszczadzkiego rozpoczną ferie zimowe. Przed nimi dwutygodniowy wypoczynek. W związku możliwymi zagrożeniami podczas spędzania przez nich wolnego czasu, ustrzyccy policjanci realizują plan działań akcji „Bezpieczne ferie 2014”.

 

Jednym z zadań jest przeprowadzanie spotkań w szkołach. Funkcjonariusze informują młodzież, jak uniknąć zagrożeń, oraz jak ich samemu nie powodować.

Podstawowym i priorytetowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii wszystkim dzieciom i młodzieży.  Mając na uwadze powyższe, ustrzyccy policjanci już od tygodnia przeprowadzają profilaktyczne spotkania z dziećmi w szkołach, podczas których informują dzieci, jak uniknąć zagrożeń podczas zimowych ferii. Szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo i ostrożność podczas wybierania miejsc do zabaw oraz mówią o tym, jak nie powodować zagrożeń. I chociaż na naszym terenie nie ma śniegu, to trzeba wiedzieć o zagrożeniach na wypadek kiedy zima u nas zagości. Policjanci przypominają również o bezpiecznych zasadach poruszania się po drodze, o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie, o właściwym zachowaniu się w kontaktach z nieznajomymi, a także zwierzętami.

Okres  ferii zimowych wiąże się również z nasileniem ruch na drogach, dlatego też podczas prowadzonych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na autobusy przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdów, które zawiozą nasze dzieci na zimowe kolonie. Policjanci zweryfikują to, czy kierowcy dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze oraz ich trzeźwość.

Informujemy, że organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zgłaszać kontrolę autobusów odpowiednio wcześniej przed wyjazdem na zimowe ferie. Taka skrupulatna kontrola da nam pewność, że nasze dzieci będą w bezpieczny sposób podróżować. Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Ustrzyki Dolne lub telefoniczne zgłoszenie do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach  Dolnych pod nr  tel. (13) 46 08 399. Wyjazd autokaru prosimy zgłaszać z wyprzedzeniem kilkudniowym, aby dokładnie uzgodnić miejsce i godzinę przeprowadzenia takiej kontroli.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę na to, gdzie przebywają ich dzieci i w jaki sposób spędzają swój wolny czas. Przypominajmy dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego zimowego wypoczynku.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

17-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: