REKLAMA

Zabójstwo w Cisnej. Mężczyzna otrzymał jeden strzał w głowę i cztery w klatkę piersiową i tułów

CISNA / PODKARPACIE. Na zlecenie Sądu Rodzinnego i Nieletnich policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 48-latka z Cisnej, który w piątek późnym popołudniem zginął od postrzałów. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok emerytowanego komendanta strażnicy BiOSG w Wetlinie.

Ciało odkryła żona. W budynku przebywał wówczas tylko 14-letni Mikołaj K., syn małżeństwa. Chłopiec tego samego dnia został przesłuchany przez sędziego d.s. rodziny i nieletnich Sądu Rejonowego w Lesku. Nie jest ujawniania treść zeznań ze względu na dobro sprawy.

W polskich prawodawstwie nieletni (w wieku od 13 do 17 lat), który dopuścił się czynu karalnego (nie ma tu zastosowania termin „przestępstwo”) traktowany jest zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich. Za popełnienie czynu karalnego przewidziane są środki wychowawcze, a nie kary, zapisane w ustawie: od upomnienia do orzeczenia przez sąd rodzinny umieszczenia w zakładzie poprawczym.

sss

W szczególnych sytuacjach, zabójstw, czy spowodowania np. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zastosowania wobec nieletniego, który ukończył 15 rok życia, mogą mieć ogólne zasady odpowiedzialności karnej, przewidziane w kodeksie karnym.

Wobec 14-latka z Cisnej zostało wszczęte postępowanie o czyn karalny z art. 148 par.1 (zabójstwo). Nieletni jest objęty dozorem kuratora i przebywa w domu.

Jak informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie, ze względu na specyfikę sprawy nieletniemu oraz jego matce sąd zlecił udzielenie pomocy psychologicznej.

Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok denata. Ujawniono 5 ran postrzałowych: jedną w głowę i 4 w klatkę piersiową i tułów.

07-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: