Zabójstwo w Cisnej. Mężczyzna otrzymał jeden strzał w głowę i cztery w klatkę piersiową i tułów


CISNA / PODKARPACIE. Na zlecenie Sądu Rodzinnego i Nieletnich policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 48-latka z Cisnej, który w piątek późnym popołudniem zginął od postrzałów. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok emerytowanego komendanta strażnicy BiOSG w Wetlinie.

Ciało odkryła żona. W budynku przebywał wówczas tylko 14-letni Mikołaj K., syn małżeństwa. Chłopiec tego samego dnia został przesłuchany przez sędziego d.s. rodziny i nieletnich Sądu Rejonowego w Lesku. Nie jest ujawniania treść zeznań ze względu na dobro sprawy.

W polskich prawodawstwie nieletni (w wieku od 13 do 17 lat), który dopuścił się czynu karalnego (nie ma tu zastosowania termin „przestępstwo”) traktowany jest zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich. Za popełnienie czynu karalnego przewidziane są środki wychowawcze, a nie kary, zapisane w ustawie: od upomnienia do orzeczenia przez sąd rodzinny umieszczenia w zakładzie poprawczym.

sss

W szczególnych sytuacjach, zabójstw, czy spowodowania np. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zastosowania wobec nieletniego, który ukończył 15 rok życia, mogą mieć ogólne zasady odpowiedzialności karnej, przewidziane w kodeksie karnym.

Wobec 14-latka z Cisnej zostało wszczęte postępowanie o czyn karalny z art. 148 par.1 (zabójstwo). Nieletni jest objęty dozorem kuratora i przebywa w domu.

Jak informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie, ze względu na specyfikę sprawy nieletniemu oraz jego matce sąd zlecił udzielenie pomocy psychologicznej.

Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok denata. Ujawniono 5 ran postrzałowych: jedną w głowę i 4 w klatkę piersiową i tułów.


Komentarzy: 12 do “Zabójstwo w Cisnej. Mężczyzna otrzymał jeden strzał w głowę i cztery w klatkę piersiową i tułów”

 1. xyz pisze:

  straszna tragedia dla rodziny. Widać też że broń nie była odpowiednio zabezpieczona

  3
  1
 2. Ja pisze:

  Dlaczego od kilku dni jest cicho o kolejnej tragedii, tym razem w Międzybrodziu? Kolejne morderstwo, a na portalach cisza. Co się teraz dzieje, że co chwile dochodzi do takich tragedii?

  2
  0
 3. M.pl. pisze:

  Tak kończą tyrani tego świata !!

  2
  5
  • edward pisze:

   Nie masz pojęcia kolego to nie pisz bzdur!!!poznaj przebieg wydarzeń bezposrednio od policji po sekcji zwłok

   4
   1
  • edward pisze:

   .Artur siedział na krześle w piwnicy syn zaszedł go od tyłu pierwszy strzał w plecy przeszyl serce ofiary.Spadl z krzesła i syn oddał kolejne 4 strzały.Bron single akcion po każdym strzale trzeba odciągnąć kurek cykl strzalu jest dluzszy jest czas zeby sie opamietać Wiec nie w afekcie tylko z zimną krwią .A skończył wtedy jak był pusty bebenek miał załadowanie 5 z 6 komór.Nikt mi nie powie ze się bronił bo strzelał w plecy.

   3
   1
  • mooly pisze:

   edward stałes tam i wszystko widziałes ? czy to twoja wyobraznia tak działa?

   1
   4
 4. edward pisze:

  Mooly jesteś debilem czy udajesz.Policja wszystko juz wie

  2
  0
  • mooly pisze:

   edward widac Twoja inteligencja jest na dosc niskim poziomie skoro uzywasz obrazliwych epitetów zamiast kulturalnie sie wypowiedziec tylko pogratulowac 😀

   2
   3
  • edward pisze:

   Mooly zastanów się czasem co piszesz.Nie zadałes sobie nawet trochę trudu żeby czegosc się dowiedzieć. A oceniasz człowieka który już nie żyje i został zamordowany.Do ludzi twojego pokroju nie będę miał szacunku i kultury.A o inteligencji nie pisz juz pokazałeś klasę tym co piszesz !!!!

   3
   1
 5. mooly pisze:

  Czytaj ze zrozumieniem. Ocenilam tylko Twoja wypowiedz a nie osobe o ktora Ci chodzi. Dokladasz sobie slowa ktorych nikt nie uzyl. No tak wyobraznia dziala 😀 A tak na marginesie nie zalezy mi na tym co o mnie sadzisz 😀

  1
  0
 6. mooly pisze:

  Edward jeszcze jedno nie rob z dzieciaka psychopatycznego mordercy ktory zabil ojca dla przyjemnosci. Zastanow sie jaka wielka krzywde ten czlowiek musial wyrzadzic wlasnemu dziecku ze tak to sie skonczylo. Bez powodu nie dzieje sie nic. A swoje kolejne komentarze w stylu ‚wiem wszystko i jestem najmadrzejszy’ po prostu wsadz sobie tam gdzie slonce nie siega, to zrobi Ci najlepiej 😉

  3
  0
 7. PINKI121 pisze:

  mooly masz racje!!!

  2
  0