REKLAMA

Załatwiał się na ulicy. Zatrzymany chciał wręczyć łapówkę w wysokości…50zł

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. 36-letni mieszkaniec Wolicy został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy oddziału prewencji z Rzeszowa. Mężczyzna oddawał mocz na jezdnię a gdy zauważyli to policjanci, próbował ich skłonić do odstąpienia od czynności służbowych oferując łapówkę w wysokości 50 zł.

We wtorek tuż po godz. 23. w miejscowości Polańczyk w rejonie lokalu „Gwarek” policjanci zauważyli mężczyznę, który oddawał mocz na jezdnię. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec sprawcy wykroczenia i nałożyli na niego mandat karny w kwocie 100 zł. W trakcie interwencji mężczyzna zaczął prosić policjantów, by odstąpili od czynności służbowych i wypuścili go do domu. Przy tym wyciągnął z kieszeni 50 zł i próbował je wręczyć mundurowym. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości okazało się, że ma 2,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wtorkową noc 36-latek spędził w policyjnym areszcie. Banknot został zabezpieczony. Za próbę przekupienia policjanta związaną jednocześnie z nakłanianiem go do złamania prawa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Lesko

kwp

06-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: