REKLAMA

Żaluzje czy rolety? Oto jest pytanie!

Dziś zasłony pełnią funkcję ozdoby, a prywatność i ochronę przed słońcem w domach i mieszkaniach współczesnych Polaków zapewniają przede wszystkim żaluzje lub rolety. Obie aranżacje okien wiele dzieli, ale i sporo łączy. Czym się wyróżniają? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury naszego tekstu!

Nowoczesne wzory, ponadczasowa klasyka – jaki materiał warto wybrać?

Jeśli zależy nam na nowoczesnych, designerskich wzorach i niebanalnych kształtach warto zdecydować się na zakup rolety. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów. Od prostych, jednokolorowych bez obudów, po nowoczesne w obudowach aluminiowych drewnopodobnych. Coraz większą popularnością wśród Klientów sklepów z akcesoriami do okien i drzwi cieszą się rolety dzień-noc. Dlaczego? Ponieważ ich najważniejszą zaletą jest możliwość regulowania ilości przepuszczanego przez nie światła. By zmniejszyć lub zwiększyć przepływ promienia słonecznych nie trzeba, tak jak przy pozostałych wariantach, podnosić czy opuszczać rolety. Wystarczy drobna modyfikacja układu pasów – czasem o centymetr.

Do niedawna żaluzje kojarzyły się głównie z aluminium, które w słoneczne, upalne dni nagrzewało się aż za szybko. Dziś coraz rzadziej można spotkać osłonę wykonaną z tego materiału. Na rynku bardzo dobrze radzą sobie żaluzje bambusowe czy drewniane, które wybierane są przez amatorów naturalnych materiałów lub miłośników klasycznego wystroju. Warto dodać, że żaluzje drewniane świetnie prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylach kolonialnych, orientalnych czy tych utrzymanych w trendzie eko.

 

Funkcjonalność rolet, funkcjonalność żaluzji – poznaj podobieństwa i różnice

Aranżacja wnętrza i względy estetyczne to jedno, a funkcjonalność to drugie i, przy wyborze rolet i żaluzji, chyba najważniejsze.

Żaluzje pozwalają nam odcinać dopływ światła oraz regulować jego ilość poprzez ustawianie optymalnego kąta padania promieni słonecznych na listwy. To zdecydowanie najważniejsza zaleta żaluzji. Warto dodać, że wiele modeli żaluzji pokrytych jest powłoką odbijającą promienie słoneczne. Dzięki temu osłona przed słońcem nie nagrzewa się i w pomieszczeniu jest dużo chłodniej.

Mimo wszystko wydaje się, że to rolety mają przewagę nad „starymi, dobrymi, sprawdzonymi” żaluzjami. Są nowocześniejszym wynalazkiem, dlatego Klient może wybierać spośród naprawdę wielu modeli. Rolety, zwłaszcza te typu dzień-noc, pozwalają bardzo precyzyjnie kontrolować przepływ światła. Warto dodać, że w powszechnej sprzedaży dostępne są również rolety, których jedna strona stworzona jest z perłowej warstwy odbijającej promienie słoneczne, co zapobiega nagrzewaniu się materiału. Co ważne, w większości rolety wykonuje się z materiałów, do których nie przywiera kurz, co ułatwia dbanie o ich czystość. Mycie żaluzji jest dużo trudniejsze i czasochłonne.

 

Wybór należy do Ciebie!

Rolety czy żaluzje? Wybór należy do Ciebie. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań, ulubionego stylu czy przeznaczenia pomieszczenia. Masz wątpliwości, wahasz się, co wybrać? Skorzystaj z porad fachowców. Pamiętaj, że zakupu rolety czy żaluzji nie musisz dokonywać tylko w sklepie stacjonarnym. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Forga na stronie www.zaluzje-rolety.sanok.pl. To rodzinna firma, która działa na rynku sanockim od początku lat 90. W swojej ofercie ma różne rodzaje żaluzji i rolet. Oferują profesjonalny pomiar, doradztwo i montaż zapewniając przy tym wysokiej jakości materiały.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

 


01-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: