REKLAMA

Kuchnia to serce każdego domu

Kuchnia to serce każdego domu, ponieważ spędzamy w niej przyjemne chwile, gotując posiłek dla swojej rodziny, lub popijając poranną kawę. To tutaj najchętniej spotykają się domownicy oraz nasi goście. W planowaniu budowy tego pomieszczenia stawiamy na jej funkcjonalność, ale najważniejsza jest przyjemna, przytulna atmosfera, którą daje drewno. Stworzone przez naturę stało się materiałem budowlanym używanym przez człowieka od wielu stuleci. Doskonale komponuje się z metalem, szkłem, kamieniem czy ceramiką, to także surowiec, który stworzy wspaniałą kompozycje z każdym innym detalem i materiałem. Im częściej i chętniej smażymy, gotujemy oraz pieczemy, tym bardziej chcemy poszerzać swoją kolekcję wyrobów z drewna do kuchni jak również sprzętów ułatwiających przygotowanie wymarzonych i precyzyjnie zaplanowanych posiłków.

NaszaDecha1

Chociaż nie brakuje nowoczesnych rozwiązań, klasyka ma się świetnie, decydując się, więc na dodatki z drewna, nie tylko ocieplasz wizerunek swojej kuchni, ale nadasz jej także ponadczasowy wygląd oraz rodzinną atmosferę. Nic więc dziwnego, że często w kuchniach celowo stawia się na ekspozycji drewniane deski do krojenia, drewniany chlebak i pozostałe wyroby z drewna, które wyglądają bardzo stylowo. Trendy w projektowaniu i wystroju bardzo szybko się zmieniają, mimo tego ten surowiec ma znaczenie ponadczasowe, zawsze jest użyteczne i uniwersalne. Drewniane dodatki kuchenne podkreślają każdy styl i sprawiają tym samym, że przodują w trendach aranżacyjnych. Jako producent wyrobów drewnianych cenimy sobie fakt, że jest przyjazne środowisku a przede wszystkim nie wywiera złego wpływu na zdrowie człowieka, dlatego wychodzimy naprzeciw klientom przykładając szczególną uwagę do bezpieczeństwa tworzonej przez nas galanterii drewnianej. W każdym polskim domu znajdziemy drewniane akcesoria kuchenne, ale nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób o nie zadbać. Sposób jest bardzo prosty, wystarczy tylko zastosować się do naszych rad a będą nam lepiej służyły. Oto kilka sprawdzonych metod.

  • Przed pierwszym użyciem wyrobów drewnianych należy je zaimpregnować, czyli natrzeć oliwą z oliwek lub olejem rzepakowym. Umyj dokładnie w gorącej wodzie, rozłóż na czystej, lnianej ściereczce i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
  • Wchłanianiu zapachów zapobiegnie natomiast całonocne namoczenie przedmiotów w occie jabłkowym. Podobne efekty daje natarcie akcesoriów świeżo przekrojoną cytryną.
  • Jeśli drewniane przybory są brudne i tłuste, można je „reanimować” pozostawiając na noc w roztworze sporządzonym z pięciu łyżeczek sody oczyszczonej rozpuszczonych w litrze wody.

Przy wyborze drewnianej galanterii kuchennej powinniśmy pamiętać, że drewno samo w sobie posiada naturalne właściwości antybakteryjne, dlatego groźne bakterie nawet te powstałe już w naciętym drewnie nie rozmnażają się i są w 100% eliminowane. Ważnym wariantem przy wyborze akcesoriów kuchennych jest również rodzaj drewna z jakiego są wyrabiane:

  • drewno bardzo miękkie – osika, topola, wierzba, świerk, jodła, limba,
  • drewno miękkie – brzoza, olcha, sosna, modrzew, jałowiec,
  • drewno o średniej twardości – lipa, sosna czarna, wiąz, orzech,
  • drewno twarde – dąb, jesion grusza, akacja, wiśnia,
  • drewno bardzo twarde – buk, grab, grochodrzew, cis
  • drewno twarde jak kość – heban, kokos, gwajak

Im twardsze są nasze wyroby z drewna do kuchni tym rośnie ich wytrzymałość. Warto zainwestować w dobrej jakości galanterię drewnianą, gdyż będzie ona nam służyła długi czas.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

05-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: