REKLAMA

SANOK: Tłumy wiernych na Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej ulicami miasta [VIDEO, ZDJĘCIA]

|

SANOK: Tłumy wiernych na Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej ulicami miasta [VIDEO, ZDJĘCIA]

W Wielki Piątek, 3 kwietnia po wieczornej Liturgii Męki Pańskiej, wierni  wyruszyli spod sanockiej Fary w stronę klasztoru OO Franciszkanów, by w modlitewnym pochodzie przejść ulicami miasta, rozważając stacje Drogi Krzyżowej.

Wielki Piątek to dzień pełen refleksji, który przygotowuje chrześcijan na nadchodzące Święta Wielkanocne – triumf życia nad śmiercią, nadziei nad zwątpieniem.

 

 

To już tradycja, że w ten szczególny wieczór Sanok milknie, a jego centrum wypełnia blask świec i niosący się echem śpiew pieśni wielkopostnych. Tegoroczna Droga Krzyżowa, która rozpoczęła się późnym wieczorem, zgromadziła wiele wiernych – od rodzin z dziećmi, przez młodzież, aż po seniorów.
 

 
 
 

04-04-2026

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.