REKLAMA

Akademia Małego Żaka, czyli uczelniany strzał w dziesiątkę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Rok akademicki zakończyli właśnie studenci Akademii Małego Żaka działającej przy PWSZ w Sanoku. Wszyscy dostali się na drugi rok, nie było sesji poprawkowej ani urlopów dziekańskich 🙂

Inauguracja pierwszego roku akademickiego w Akademii Małego Żaka odbyła się 22 października 2016 r. Wówczas to kilkudziesięciu uczniów sanockich szkół podstawowych składało uroczyste ślubowanie studenckie, wysłuchało hymnu akademickiego Gaudeamus igitur  i otrzymało swoje imienne indeksy. Rangę uroczystości podkreślał fakt, że władze uczelni przybyły na nią w togach i pelerynach – wszystko to robiło duże wrażenie tak na dzieciach, jak i na przybyłych na tę akademię ich bliskich.

– Przygotowując się do uruchomienia Akademii Małego Żaka, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tak żywy będzie odbiór społeczny tej inicjatywy i że okaże się ona tak ciekawym narzędziem promocji uczelni – mówi Joanna Starościak, pracownik PWSZ, pomysłodawca przedsięwzięcia. – Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, a pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Długo po rozpoczęciu roku zwracali się do nas rodzice czy dziadkowie dzieci, które spóźniły się ze zgłoszeniem. Niestety, liczba przyjęć ograniczona jest wielkością sal wykładowych i przy rekrutacji obowiązywała zasada kolejności zgłoszeń.

DSCN2576

W trakcie roku akademickiego młodzi studenci zdobywali wiedzę z zakresu fizyki, muzyki, przyrody, anatomii, pierwszej pomocy, wolontariatu, ekonomii czy pracy w telewizji w poszczególnych instytutach i zakładach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku: w Instytucie Medycznym, Społeczno-Artystycznym, Technicznym i Gospodarki Rolnej i Leśnej. Umiejętne przygotowanie atrakcyjnych zajęć z tak różnorodnej tematyki, tak by utrzymać uwagę młodego człowieka na skomplikowanych niejednokrotnie tematach wymagało od pracowników zaangażowanych w funkcjonowanie Akademii niemałego wysiłku. Ale trud się opłacał – zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem i żaden student w trakcie roku akademickiego nie poprosił o urlop dziekański 🙂

Podsumowanie i uroczyste zakończenie roku akademickiego odbyło się 23 czerwca br. – mali studenci odebrali dyplomy ukończenia pierwszego roku i nagrody rzeczowe, wzięli także udział w turnieju sportowym.

– W nagrodę za pilne studiowanie kupiliśmy wam piłki – mówiła podczas uroczystości rektor PWSZ Elżbieta Cipora. – Mamy nadzieję, że spędzicie te wakacje, bawiąc się na świeżym powietrzu, nie przed telewizorem czy komputerem, a w październiku wrócicie na uczelnię pełni sił i zapału do nauki.

Źródło: PWSZ Sanok

28-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: