REKLAMA

Awantura w RMF FM ws. imigrantów! Ziobro mówi o dziennikarzach niemoralnych mediów! Piasecki: „Muszę tę rozmowę skończyć”

WPOLITYCE.PL: Między Zbigniewem Ziobrą a Konradem Piaseckim doszło do gwałtownej wymiany zdań na temat fali imigrantów mogącej zalać Polskę. Gdy polityk Solidarnej Polski wspomniał o liberalnych mediach, wymieniając „Gazetę Wyborczą” i TVN, które bezkrytycznie nawołują do przyjmowania przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu, dziennikarz przerwał wywiad!

Piasecki wypytywał Ziobrę w „Kontrwywiadzie RMF FM” czy potencjalny rząd Zjednoczonej Prawicy przyjąłby 12 tys. uchodźców, czego domaga się dziś od Polski Komisja Europejska.

Wczoraj widziałem taką scenę w mediach, gdzie wyrzucano kobietę w ciąży z trojgiem dzieci z mieszkania w Łodzi, dlatego że nie było jej stać na płacenie czynszu, a Polska chce ufundować za pieniądze podatnika 1500 złotych – koszt jednego uchodźcy… Kilkadziesiąt tysięcy, bo ci ludzie trzeba pamiętać mają prawo tutaj, zgodnie z europejskimi regulacjami, sprowadzić swoje liczne rodziny
— posłużył się wymownym porównaniem szef Solidarnej Polski.

A koszty życia na lata takich ludzi, znalezienie mieszkania. A skąd mieszkania? Ta rodzina w Łodzi. Proszę powiedzieć to tej matce i trójce dzieci. Przecież oni dostali propozycję, za przeproszeniem, jakiejś „dziury”, bez toalety, bez kuchni, bez łazienki. A skąd dla 11 tys. ludzi potem praca, ochrona zdrowia, całe zabezpieczenie socjalne?

— pytał Ziobro.

Polityk zwracał również uwagę na problemy z asymilacją w Polsce wielkiej rzeszy imigrantów, spowodowane ich odmiennością kulturową i religijną. Za przykład podawał sytuację w takich krajach jak Francja czy Szwecja.

– Chciałby pan, żeby tak samo było w Polsce. Właśnie czytałem rano dane ze Szwecji – na skutek polityki multikulti w Szwecji wzrosła o 700 proc. liczba gwałtów. (…) 80 proc. sprawców to są wyznawcy islamu, właśnie z tego regionu świata, który teraz chcą nam zafundować niektórzy liberałowie, lewacy. Pomagajmy mądrze, roztropnie

— Ziobro zwracał się do Piaseckiego, który próbował zbijać jego argumenty.

– Chce pan, by doszło w Polsce do wzrostu tego rodzaju zjawisk? Czy pan wie o tym, że premier Izraela, który ma najlepszy wywiad na świecie i rozpoznanie w tym obszarze świata, mówi, że nie przyjmie żadnego uchodźcy, bo jest tam wielu terrorystów i jego kraj nie jest w stanie rozróżnić terrorystów od zwykłych uchodźców. Czy pan wie o tym?

— dopytywał polityk.


ŹRÓDŁO : WPOLITYCE.PL

ZOBACZ TAKŻE: Imigranci w Polsce – i już pierwsze żądania

11-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: