REKLAMA

Baligrodzkie pożegnanie lata. Sporo atrakcji dla małych i dużych (FOTO)

BALIGRÓD / PODKARPACIE. 25 września w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Baligrodzie zorganizowano imprezę pod hasłem „Pożegnanie lata”. Inicjatorem i zarazem organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Nasze Dzieci Nasza Gmina.
Ta inicjatywa – jak mówi Renata Adamczewska-Zarzyczna, prezes Stowarzyszenia – realizowana była w ramach grantu III edycji projektu pod nazwą „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej”. Dzięki przystąpieniu do projektu Stowarzyszenie pozyskało fundusze na zakup sprzętu i zorganizowanie dzisiejszej zabawy.

Wśród przybyłych gości znaleźli się:
– Lucyna Sobańska – wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych „Działaj Lokalnie”, równocześnie koordynator projektów wspierających inicjatywy lokalne;
– Mariusza Hebda – sekretarz Gminy Baligród;
– Krzysztof Hytła – dyrektor GOK w Baligrodzie;
– Mateusz Janiec – komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zagórzu.
– ppor Edyta Skrzyszowska – dowódca 53. klp Lesko z 35. batalionu lekkiej piechoty w Sanoku.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy i uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, zabawach i pokazach. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III bawili się w dwóch grupach pod okiem wychowawców i animatorek zabaw dla dzieci. Były to różne zabawy i konkursy ruchowe i zręcznościowe przy muzyce. Dzieci świetnie się bawiły, były uśmiechnięte, zadowolone i radosne.

W klasach starszych w trzech grupach prowadzono następujące zajęcia:
– prelekcja nt bezpieczeństwa oraz pokaz sztuk walki – prowadzona przez grupę Straży Ochrony Kolei w Zagórzu;
– zajęcia survivalowe (strzelanie z łuku, rzucanie podkową itp.) – prowadzone przez grupę Biura podróży DZIKIE BIESZCZADY;
– zajęcia plastyczne polegające na wykonaniu kukły pani jesieni z surowców wtórnych – prowadzone przez Lidię Kinal-Wnuk i Monikę Lipa.

Każda grupa uczestniczyła we wszystkich rodzajach zajęć, gdyż odbywały się one na zasadzie przechodzenia grup do kolejnych prowadzących. Na parkingu przed szkołą zainstalowane było stanowisko żołnierzy WOT, którzy pokazywali dzieciom sprzęt i wyposażenie samochodów. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia i pokazy karate prowadzone przez instruktora Roberta Dymka z UKS Kyokushin Karate Lesko. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane watą cukrową i popcornem.

Prowadzący bardzo solidnie przygotowali się do zajęć. Prowadzili je w ciekawy sposób. Dzieci nie nudziły się, mogły wykazać się własną inicjatywą, utrwaliły sobie również wiadomości jak i kogo prosić o pomoc w momencie zagrożenia. Dzieci były bardzo zadowolone, zajęcia były różnorodne, prowadzone w dobrym tempie, nie było czasu na nudę czy zniechęcenie. Prezes Stowarzyszenia podziękowała Dorocie Sarzyńskiej – dyrektor szkoły, za umożliwienie organizacji dzisiejszej zabawy i już zaprosiła na kolejną, która odbędzie się w czerwcu 2020 r.
Nad całością przedsięwzięcia czuwała prezes Renata Adamczewska-Zarzyczna i zastępca prezesa Małgorzata Putyra.

01-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: