REKLAMA

BIESZCZADY: Freerunner walczy o wyjazd do Grecji. Ćwiczy także w Sanoku i Zagórzu. Zobacz i zagłosuj! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Dominik Murawski walczy o miejsce w międzynarodowych zawodach z freerunning, który zaplanowano w Grecji. Jarosławianin, który na co dzień mieszka w Lesku, swój film konkursowy nagrywał także w Sanoku i Zagórzu. Zobacz i zagłosuj!

Dominik Murawski bierze udział w konkursie Redbull Art Of Motion Submission 2017, którego jedną z nagród jest udział w międzynarodowych zawodach z freerunningu w Grecji. Polegają one na pokonaniu wyznaczonej trasy, wykonując przy tym efektowne ewolucje i przeskoki, starając się zachować płynność ruchu.

Odbywają się one raz do roku i skupiają najlepszych freerunnerów z całego świata. W finale konkursu bierze udział 16 osób, 8 z nich są to zawodnicy z finałowej ósemki z zeszłego roku. Osiem kolejnych miejsc mogą zdobyć nowi uczestnicy. Siedmiu z nich zostanie wyłonionych z kwalifikacji online (4 mężczyzn i 3 kobiety), jedno miejsce przypadnie startującym z kwalifikacji on-site.

11717349_517311008423073_2032330863757522715_o

źródło: Archiwum prywatne, funpage fb

Kwalifikacje online polegają na wysłaniu filmu zgłoszeniowego. Spośród wszystkich filmów sędziowie wybierają 7, których autorzy dostaną zapewniony transport, zakwaterowania i udział w zawodach, które odbędą się w Grecji na wyspie Santorini. Dodatkowo autor filmu, który otrzyma najwięcej głosów dostaje zaproszenie na kwalifikacje on-site (bilet i zakwaterowanie w Grecji).

Co ciekawe, kwalifikacje on-site odbywają się w Grecji i są sesją na żywo, każdy może na nie przyjechać i wziąć w nich udział, z nich wyłaniany jest ostatni uczestnik właściwych zawodów.

Ćwiczę od 2006 roku, zaś o tym sporcie dowiedziałem się z Internetu. Zacząłem pracować nad sobą. Bardzo spodobało mi się to, że nie muszę działać w ramach ściśle określonych reguł, jest duża dowolność. Styl każdego freereunnera jest bardzo indywidualny. Możemy wyrażać siebie poprzez to jak się ruszamy i jakie wykonujemy triki – podkreśla Dominik Murawski.

Na Dominika Murawskiego można głosować do 20 Lipca.

ZOBACZ FILM KONKURSOWY I ZAGŁOSUJ NA onlinequalifier.redbullartofmotion.com


źródło: kanał YouTube.com Dominik Murawski

13-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: