REKLAMA

Charytatywne pompowanie bieszczadzkich policjantów. Nominacja dla Sanoka (VIDEO)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zostali nominowani do ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge, której celem jest zbiórka pieniędzy dla chorych i potrzebujących dzieci. Wyzwanie zostało przyjęte, co można obejrzeć w przygotowanym klipie video. Funkcjonariusze z Bieszczadów nominowali między innymi kolegów po fachu z Sanoka.

#GaszynChallenge to seria krótkich filmików, w których strażacy i policjanci wykonują popularne pompki.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy dla chorych dzieci. Zasady są bardzo proste. Nominowane jednostki mają 48 godzin na reakcję. Jeśli wykonają zadanie, czyli 10 pompek, wpłacają minimum 5 zł. Jeśli nie, kwota wzrasta do co najmniej 10 zł. Osoby, które wykonały zadanie, mogą nominować kolejne, przynajmniej trzy osoby bądź zaprzyjaźnione komendy.

Ta szczytna inicjatywa zapoczątkowana przez strażaków ochotników z Gaszyna przerodziła się w pomoc innym chorym dzieciom, na terenie całej Polski.

W ostatnich dniach, do akcji włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

Policjanci podjęli wyzwanie do ogólnopolskiej akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Funkcjonariusze wsparli tym samym działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom w walce z okrutną chorobą SMA. Gaszyn Challenge dedykowany Wojtusiowi okazał się wielkim sukcesem. Teraz akcja może pomóc innym chorym dzieciom. Policjanci z ustrzyckiej komendy przekazali pieniądze na konto Darii: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengedaria – czytamy w informacji KPP Ustrzyki Dolne.

Po wykonaniu zadania do tej inicjatywy nominowano:

  • strażaków z KP PSP w Ustrzykach Dolnych,
  • funkcjonariuszy PSG w Krościenku,
  • policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sanoku,
  • 35. Batalion Lekkiej Piechoty w Sanoku.

Każdy może pomóc! Link do zbiórek w ramach #GaszynChallenge na siepomaga.pl.

źródło: Red., KPP Ustrzyki Dolne

17-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: