REKLAMA

Czołgiści z Żurawicy na największym w Polsce poligonie (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE / KRAJ. 1 Batalion Czołgów z Żurawicy jest na zimowym poligonie. Transporterem operacyjnym przejechali prawie 800 km do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Wracają 15 marca.

 

Nasi żołnierze kilka razy w roku jeżdżą na szkolenia na poligonie, które ma na celu praktyczne przygotowanie ich do działań w trybie wojennym – wyjaśnia kpt. Konrad Radzik, oficer prasowy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. – Poligon w Drawsku Pomorskim jest największym w kraju i daje duże możliwości. Na szkoleniu przebywa tam obecnie 200 żołnierzy i 50 jednostek sprzętu – dodaje.

Czołgiści z Żurawicy na szkolenie wyruszyli 12 lutego. Elementem szkolenia jest transport operacyjny wojska wraz z uzbrojeniem i posiadanym sprzętem. Cały załadunek 15 czołgów T-72M1 i trzech wozów zabezpieczenia trwał niecałe 20 minut.

Poligon w Drawsku ze względu na swoja wielkość oraz rzeźbę terenu wymusza całkiem inne działanie i zachowanie niż ten, gdzie szkolimy się najczęściej, czyli w Nowej Dębie – dodaje dowódca 1 Batalionu Czołgów ppłk Wiesław Szczepankiewicz.

Czołgiści obecnie realizują szkolenie poligonowe w warunkach zimowych na największym poligonie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Oprócz wykonywania strzelań amunicją bojową, uczestniczyć będą w ćwiczeniach taktycznych potwierdzając swoje umiejętności. W szkoleniu wezmą także udział żołnierze rezerwy i Narodowych Sił Rezerwowych. Do Żurawicy wrócą w połowie marca br.

fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
źródło: Rzeszow24.pl

25-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: