REKLAMA

Dotacja 40% na fotowoltaikę – zapisy już trwają!

W I kwartale 2015 r. ruszy nowy program dofinansowania elektrowni fotowoltaicznych – PROSUMENT, który zakłada wsparcie indywidualnych elektrowni fotowoltaicznych nawet 40% dotacją.

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony Inwestorów, firma ROTERO uruchomiła zapisy osób, które wyrażają chęć skorzystania z nowego programu dofinansowania elektrowni PV.

Zapisy na listę zainteresowanych osób są BEZPŁATNE. Każda z osób będzie mogła skorzystać z darmowej wyceny instalacji oraz przygotowania projektu technicznego.

Firma ROTERO z Sanoka informuje, że banki realizujące program kredytów z dotacją PROSUMENT nie zostały jeszcze wybrane. O wyborze nasi konsultanci poinformują każdego z Inwestorów niezwłocznie po uruchomieniu środków bankowych.

 

O programie PROSUMENT

PROSUMENT – to zupełnie nowy program, który ma za zadanie wsparcie osób fizycznych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek samorządu terytorialnego, dotacją w wysokości nawet 40%.

  • Dotacja w wysokości 40% dofinansowania (lata 2014 – 2015).
  • Dotacja w wysokości 30% dofinansowania (lata 2015 – 2020).

 

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych obejmuje zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w tym:

  • Fotowoltaicznych elektrowni słonecznych zlokalizowanych na dachach budynków oraz systemy gruntowe, elektrownie słoneczne sprzężone z siecią jak i pracujące z bankiem akumulatorów (off-grid), mikro-elektrownie fotowoltaiczne;
  • Turbin wiatrowych z poziomą oraz pionową osią obrotu;
  • Cieczowych kolektorów słonecznych płaskich i próżniowych wspomaganych dodatkowym źródłem zasilania elektrycznego w systemie OZE.

Założenia inwestycyjne, w tym korzyści finansowe są dosyć proste do wyliczenia. Zakładając, że za każdą 1kWh zakupionej energii musimy płacić zakładowi energetycznemu ok. 65 groszy, w przypadku instalacji elektrowni fotowoltaicznej ta wartość spadnie nawet do 0zł! – w przypadku pełnego pokrycia zapotrzebowania w danym okresie.

Dobrze zaprojektowana elektrownia fotowoltaiczna pozwoli na pokrycie własnego zapotrzebowania energetycznego w granicach 40-50%, co pozwoli na porycie wysokich kosztów zakupionej energii – 65 groszy. Natomiast pozostała wartość energii zostanie odsprzedana lokalnemu operatorowi za ok. 16 groszy/kWh.

Ważną kwestią jest fakt, że koszt wymiany licznika na dedykowany pod elektrownie fotowoltaiczne oraz koszty wynikające z przyłączenia instalacji do sieci – jest bezpłatny (pokrywa je operator).

Zakładając, że cena instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 2-3kW wynosi od 8 do 10 tys zł (z uwzględnieniem dotacji), relatywny okres zwrotu inwestycji może wynieść do 8 lat. Jest to oczywiście uzależnione od rodzaju instalacji, jej przeznaczenia oraz okresom kiedy elektrownia fotowoltaiczna jest wykorzystywana w największym przedziale czasu.

 

O firmie ROTERO

ROTERO to lokalny lider w zakresie wdrażania pełnowymiarowych elektrowni fotowoltaicznych oraz systemów kolektorów słonecznych. Firma jako pierwsza w województwie Podkarpackim uzyskała pozytywne warunki przyłączenia elektrowni fotowoltaicznej typu prosumenckiego do sieci.

ROTERO na swoim koncie posiada zrealizowane inwestycje fotowoltaiczne, które z powodzeniem przyczyniają się do obniżenia rachunków za energię. Każda instalacja charakteryzuję się wysoką wydajnością oraz dbałością wykonania.

W ofercie firmy ROTERO znajdują się elektrownie typu on-grid (sprzężone z siecią domową) oraz autonomiczne – pracujące z wykorzystaniem baterii. Ponadto firma wdraża rozwiązania hybrydowe, czyli połączenie dwóch lub trzech typów elektrowni (elektrownia sprzężona z siecią + turbina wiatrowa), a także realizuje nietypowe projekty zgodne z oczekiwaniami i założeniami Inwestorów.

ROTERO Proponuje nowe rozwiązania ogrzewania wody z wykorzystaniem elektrowni fotowoltaicznych, które są doskonałą alternatywną dla kolektorów słonecznych czy pomp ciepła.

 

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem 40% dotacji do zakupu i montażu elektrowni fotowoltaicznych mogą skontaktować się z firmą:

Telefonicznie – 663 860 954
Mailowo – biuro@rotero.pl

Za pośrednictwem strony internetowej:
www.fotowoltaika.rotero.com.pl

Osobiście w siedzibie firmy:

ROTERO Oszczędna Energia
ul. Wyspiańskiego 55
38-500 Sanok

 

 

Elektrownia słoneczna ROTERO SunEasy 2kW

9 600zł netto (nawet bez dotacji!)

8 x Moduły BenQ 250Wp.
1 x Inwerter sieciowy STECA
Grid 1800Coolcept.
2 x Konstrukcja dachowa.
30m x Przewody solarne.

Wybrane realizacje firmy ROTERO

Artykuł sponsorowany

17-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: