REKLAMA

Jaki materac termoelastyczny będzie najlepszym wyborem do Twojej sypialni?

Jaki materac termoelastyczny będzie najlepszym wyborem do Twojej sypialni?

Materace termoelastyczne, jeśli można tak powiedzieć, są „interaktywne” – to materace, które reagują na temperaturę osoby ich używającej, zatem dostosowują się do aktualnych warunków, co skutkuje doskonałym dopasowaniem materaca do wagi i kształtu ciała. Zawdzięczamy to inteligentnym piankom, z jakich zbudowany jest materac. Który materac termoelastyczny należy uznać za najlepszy w swojej klasie?

Materac Rumba

Zacznijmy od prawdziwego klasyka – materac Rumba produkowany przez słynną firmę Hilding. Pierwsze, co należy o nim wiedzieć, to jego właściwości wspomagające nasze zdrowie. Rumba jest materacem w pełni tego słowa znaczeniu prozdrowotnym. Nawet osoba obłożnie chora nie nabawi się na nim odleżyn. Nigdy nie obudzimy się na tym materacu z bólem kręgosłupa lub innymi dolegliwościami. Zastosowano tu termoelastyczną piankę Visco (zmienia swoje właściwości zależnie od temperatury) uzupełnioną o piankę Velvet Touch (dbałość o odpowiednią twardość). Połączenie to można uznać za idealne. Rumba będzie więc materacem polecanym także przez fizjoterapeutów. Materac jest oferowany z dwoma rodzajami pokrowców, które możemy prać, zatem zawsze wiemy, że korzystamy z materaca ultrahigienicznego (znakomita wentylacja wzmaga dodatkowo tę cechę). Rumba jest materacem medycznym, co potwierdzają przyznane certyfikaty. Trudno znaleźć materac wygodniejszy i bardziej odpowiadający potrzebie zdrowego i niezakłóconego snu.

Materac Rumba

Materac Rumba

Materac Thermo Gel

Wśród materacy termoelastycznych na wyróżnienie zasługuje też materac Thermo Gel produkowany przez Materasso. Ten model również zawiera wszystko, czego oczekujemy od dobrego materaca. Znajdziemy tu i przyjazność dla alergików, wysokiej jakości piankę termoelastyczną, możliwość użycia z łóżkami z nachylanym zagłówkiem oraz potwierdzenie w postaci certyfikatu dla produktów medycznych. Sześć warstw pianki dokładnie spełnia funkcję należytego podłoża do prawdziwego wypoczynku. Materac Thermo Gel jest zaopatrzony w wyjątkowo wytrzymały i wywołujący przyjemne wrażenia dotykowe pokrowiec. Materac w warunkach niskiej temperatury będzie nas ogrzewał, w przypadku snu w temperaturze wysokiej – nieco nas ochłodzi. Bardzo solidny model materaca, z pewnością wart polecenia.

Materac Sembella Modulia Cloud

Zatrzymajmy się jeszcze przez chwilę przy materacu Sembella Modulia Cloud, gdyż w jego konstrukcji również znajdujemy poszukiwany, wysoki standard. Twardość tego materaca zaliczymy do średniej. Składa się z trzech rodzajów wytrzymałej i pasującej do kształtu ciała pianki. Na tym materacu naprawdę możemy odpocząć, zregenerować się, spać zdrowo i wygodnie. Warstwy pianki są połączone w ten sposób, że tworzą optymalną kompozycję, powierzchnię świetnie podtrzymującą ciało i zapewniającą właściwą reakcję na obciążenie. Materac jest przewiewny, powietrze może swobodnie cyrkulować, co zabezpiecza przed rozwojem niechcianych roztoczy. To z pewnością jeden z tych materacy termoelastycznych, które powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności, gdy zależy nam na komforcie i zdrowiu.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: