REKLAMA

KOMUNIKAT SANEPIDU: Woda z wodociagu Huzele nie nadaje się do spożycia oraz utrzymywania higieny osobistej

LESKO. Woda z wodociagu Huzele poza celami sanitarnymi (spłukiwanie toalet) nie nadaje się do użytkowania do odwołania. W wodzie znaleziono laseczkę zgorzeli gazowej.

KOMUNIKAT W SPRAWIE NIE UŻYWANIA WODY PRZEZ LUDZI Z WODOCIĄGU HUZELE

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych, informuje odbiorców wody z wodociągu Huzele, że woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi (picia, utrzymywania higieny osobistej, przygotowywania posiłków i napojów, mycia naczyń kuchennych i sztućców).

W pobranych próbkach wody dnia 04.10.2017 r. w ramach wewnętrznej kontroli jakości wody w punkcie monitoringowym wodociągu Huzele stwierdzono, iż w zakresie parametrów mikrobiologicznych Clostridium perfringens (łącznie ze sporami), Bakterie grupy coli, Escherichia coli, badana próbka wody nie odpowiada warunkom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. (Dz.U.2015, poz.1989).

W przypadku wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

Woda z sieci wodociągowej może być wykorzystywana do celów sanitarnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych na bieżąco prowadzi monitoring jakości wody i o zmianie sytuacji poinformuje odrębnym komunikatem.

06-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: