REKLAMA

Lescy policjanci sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną

Lescy policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną. Pytają też o to, czy przebywające na kwarantannie osoby nie potrzebują pomocy lub wsparcia.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lesku kontrolują miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej. Policjanci nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, kontaktują się telefonicznie z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu i zapytać, czy nie potrzebuje pomocy lub wsparcia.

 

lesko2

Mundurowi wyposażeni są w środki ochrony sanitarnej, przeznaczone do zadań związanych z zagrożeniem koronawirusem. W każdym przypadku, gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.

Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara grzywny do 5 tys zł
Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych.

Nie spotykajmy się z innymi osobami, a jeśli to niemożliwe to zachowajmy bezpieczną odległość. Musimy mieć świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. W obecnej sytuacji, nie tylko osoby objęte kwarantanną, muszą wykazać się dużą odpowiedzialnością i rozsądkiem.

lesko1

18-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: