REKLAMA

AKTUALIZACJA: Absolutorium dla Barbary Jankiewicz prawie jednogłośnie. Jeden radny wstrzymał się od głosu (FILM, ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Lesku podjęto uchwałę o udzieleniu absolutorium dla Barbary Jankiewicz, burmistrza miasta za wykonanie budżetu w 2015 roku.

Za udzieleniem absolutorium zagłosowało 13 radnych, zaś jeden wstrzymał się od głosu.

Jak pokazują wszystkie opinie przedstawione na dzisiejszej sesji oraz liczby, udowadniają, że budżet za 2015 rok był bardzo dobrze przygotowany jak i wykonany. Pani burmistrz jest już doświadczonym samorządowcem, wraz z panią skarbnik potrafią bardzo dobrze skroić ten budżet, a to przekłada się na bardzo dobrą kondycję naszej gminy – mówi Tomasz Bebkiewicz, przewodniczący rady miejskiej w Lesku.

Przewodniczący komisji rewizyjnej Piotr Bąk podkreślał, że mimo że ocena formalno-prawna wykonania budżetu jest niemal bez zarzutu, widzi mankamenty współpracy między burmistrzem a radą.

Mam nadzieję, że pani burmistrz w końcu zacznie zwracać uwagę także na potrzeby mieszkańców i głosy reprezentujących ich radnych – zaznaczał przewodniczący i zagłosował za udzieleniem absolutorium.

Radnym, który wstrzymał się od głosu był Łukasz Ciółkowski z PiSu.

Nie ma tak kolorowo. Kiedy wejdziemy w różne problemy głębiej zobaczymy, że wiele spraw pozostawia sporo do życzenia – komentował. – Nie zagłosowałem ani za, ani przeciw, uznałem, że tak będzie najlepiej – kwituje.

Barbara Jankiewicz pozytywnie ocenia miniony 2015 rok. Podkreśla, że nie jest marzycielką i twardo stąpa po ziemi.

Nie mam marzeń na ten i kolejne lata budżetowe. Chcę wspólnie z radą realizować najpierw najbardziej potrzebne inwestycje, a później dopiero te „rozrywkowe” – tłumaczy.

Budżet miasta i gminy Lesko za 2015 rok po stronie planowanych dochodów był ustalony na poziomie 41 829 318,45 zł, zaś wykonano go w 100,54 proc. czyli na poziomie 42 056 138,18 zł.

Natomiast po stronie planowanych wydatków było to 39 718 230,45 zł zaś wykonano je na poziomie 95,94 proc. czyli 38 109 157,98 zł.

Zapraszamy także do obejrzenia materiału video.

16-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: