REKLAMA

LESKO: Nocna wędrówka „w poszukiwaniu nadziei” (ZDJĘCIA)

LESKO. „Idę, bo szukam nadziei” – tak brzmiało hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Na to wezwanie odpowiedziało blisko 100 osób, wyruszając w piątkowy wieczór z kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Lesku. Uczestnicy do wyboru mieli dwa warianty o długościach: 31 km i 19 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczęła się w Lesku od Mszy świętej o godz. 19.00, której przewodniczył ks. Przemysław Macnar. Po niej uczestnicy wyruszyli na trasy. Dłuższa z nich wiodła z Leska do Komańczy przez „Gruszkę”, Szlakiem Jana Pawła II na Górę Trzech Krzyży, Olchową, Łukowe – Górę Miłosierdzia, Kulaszne, Szczawne i Rzepedź. Uczestnicy ok. godz. 6.00 dotarli do klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Dostępna była również krótsza trasa. Ci, którzy zdecydowali się wybrać na ten szlak mieli do przemierzenia 19 km, okrężną trasą z Leska przez „Gruszkę”, szlakiem Jana Pawła II na Górę Trzech Krzyży, Olchową, Tarnawę Górną, ponownie Gruszkę, Huzele, kończąc w miejscu rozpoczęcia przed kościołem w Lesku.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie tylko wymiar fizyczny, zmierzenie się z trudem żmudnej, nocnej przeprawy, ale przede wszystkim wysiłek duchowy. Podczas nabożeństwa trzeba było zmierzyć się z własnymi przeciwnościami, zwątpieniem czy rezygnacją, co miało być szansą na oderwanie się od codzienności, spojrzeniem na własne życie z innej perspektywy, a przede wszystkim głębokim spotkaniem z Chrystusem i zbudowaniem z Nim relacji.

Serdeczne podziękowania dla Starosty Powiatu Leskiego za finansowe wsparcie w organizacji EDK składają ks. Przemysław Macnar oraz Lider EDK Rejonu Lesko Katarzyna Nowak.


03-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: