REKLAMA

LESKO: Tak się pomaga! Chora matka już po szczęśliwej operacji w Barcelonie

LESKO / PODKARPACIE. Grażyna Leśniak z Leska, podopieczna Fundacji Czas Nadziei, szczęśliwie przeszła kosztowną operację w Barcelonie. Dzięki mobilizacji wielu ludzi dobrej woli, w tym portalu eSanok.pl, udało się zebrać potrzebne sumy i uratować życie.

Na fanpage Fundacji Czas Nadziei odnaleźć można bardzo dobrą wiadomość. Pani Grażynka pomyślnie przeszła badania i lekarze przeprowadzili zabieg, który uratował jej życie.

Podopieczna fundacji cierpi na jamistość rdzenia kręgowego oraz zespół Arnolda-Chiariego. Choroba powoduje m.in. niedowład wszystkich kończyn, zaburzenia połykania i mowy. W ostatnich miesiącach przed zabiegiem poczyniła znaczne postępy. Ręce i nogi odmawiały chorej posłuszeństwa.

Choroba jest nieuleczalna, ale można zatrzymać jej postęp. Niestety nie w Polsce. Pani Grażyna wykorzystała wszystkie możliwości leczenia w naszym kraju. Jedyną deską ratunku stało się dla niej leczenie za granicą – nierefundowane przez NFZ.

Jednak koszty zabiegu w Barcelonie przekraczały możliwości finansowe rodziny. Pomogła Fundacja Czas Nadziei oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Udało się zebrać fundusze, a pacjentka została zakwalifikowana do leczenia w Institut Chiari & Siringomielia & Escoliosis de Barcelona. Operacja odbyła się 11 lipca. Jak informuje na portalu społecznościowym Angelika Bebkiewicz, córka pani Grażyny, jej mama czuje się bardzo dobrze. Córka podziękowała wszystkim ofiarodawcom, bo gdyby nie otwarte serca wielu ludzi, jej matka nie uzyskałaby pomocy.

unnamed-27

14-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: